Piotr Biesiekirski kończy sezon debiutem w mistrzostwach Hiszpanii
MotoRmania
6 listopada 2017

Ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski klasy Moto3, 16-letni warszawianin Piotr Biesiekirski, zakończył sezon 2017 z powodzeniem debiutując w motocyklowych mistrzostwach Hiszpanii na znanym z MotoGP torze w Jerez.

informacja prasowa

Młody zawodnik zespołu Euvic Mototek po ubiegłorocznym sukcesie w Polsce, w tym roku skupił się na treningach i startach w Hiszpanii, gdzie rywalizował zarówno w wyścigach szosowych, jak i w Supermoto.

Intensywny sezon Biesiekirski zakończył w miniony weekend debiutując w mistrzostwach Hiszpanii na znanym z mistrzostw świata MotoGP, andaluzyjskim torze w Jerez de la Frontera, na którym zaledwie tydzień wcześniej ścigali się motocykliści MŚ World Superbike.

Warszawianin wystartował w Jerez swoją nową Hondą CBR600RR, na której dwa tygodnie wcześniej imponował, stając na podium mistrzostw Andaluzji w Almerii. Jedyny Polak w stawce 29 zawodników wziął udział w połączonym wyścigu klas Superstock i Open 600. 16-latek, jeden z najmłodszych zawodników na torze, ukończył trwające ponad pół godziny zmagania na 21. pozycji, jako dziewiąty w klasie Open 600.

„To był kolejne zawody, podczas których nie skupialiśmy się na pozycjach i wyniku, a przede wszystkim na pracy nad ustawieniami i moją jazdą w warunkach typowego weekendu wyścigowego – mówi Piotr Biesiekirski. – W sobotę wprowadziliśmy dość radykalne zmiany ustawień motocykla, które co prawda nie wpłynęły znacząco na tempo, ale dały mi większą pewność siebie. Nie byłem pewien czego spodziewać się w Jerez, które okazało się bardzo trudnym torem o zmiennym rytmie. Sam poziom mistrzostw Hiszpanii był bardzo wysoki, a czołówka jechała tylko o kilka dziesiątych sekundy wolniej od stawki mistrzostw świata, co zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie i dało bardzo dobre warunki do nauki. Wyścig był długi, ale dzięki intensywnym treningom nie miałem żadnych problemów kondycyjnych i na mecie czułem, że mógłbym przejechać ten dystans jeszcze raz. Kolejny start na mojej nowej Hondzie pozwolił nam wyciągnąć dalsze cenne wnioski, które z pewnością pomogą nam zrobić jeszcze większe postępy w sezonie 2018.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrekBiesiekirskiOfficial .

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły