Piotr Biesiekirski kończy sezon debiutem w mistrzostwach Hiszpanii

- MotoRmania

Ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski klasy Moto3, 16-letni warszawianin Piotr Biesiekirski, zakończył sezon 2017 z powodzeniem debiutując w motocyklowych mistrzostwach Hiszpanii na znanym z MotoGP torze w Jerez.

informacja prasowa

Młody zawodnik zespołu Euvic Mototek po ubiegłorocznym sukcesie w Polsce, w tym roku skupił się na treningach i startach w Hiszpanii, gdzie rywalizował zarówno w wyścigach szosowych, jak i w Supermoto.

Intensywny sezon Biesiekirski zakończył w miniony weekend debiutując w mistrzostwach Hiszpanii na znanym z mistrzostw świata MotoGP, andaluzyjskim torze w Jerez de la Frontera, na którym zaledwie tydzień wcześniej ścigali się motocykliści MŚ World Superbike.

Piotr Biesiekirski - Jerez - Mistrzostwa Hiszpanii (12)

Warszawianin wystartował w Jerez swoją nową Hondą CBR600RR, na której dwa tygodnie wcześniej imponował, stając na podium mistrzostw Andaluzji w Almerii. Jedyny Polak w stawce 29 zawodników wziął udział w połączonym wyścigu klas Superstock i Open 600. 16-latek, jeden z najmłodszych zawodników na torze, ukończył trwające ponad pół godziny zmagania na 21. pozycji, jako dziewiąty w klasie Open 600.

Piotr Biesiekirski - Jerez - Mistrzostwa Hiszpanii (4)

„To był kolejne zawody, podczas których nie skupialiśmy się na pozycjach i wyniku, a przede wszystkim na pracy nad ustawieniami i moją jazdą w warunkach typowego weekendu wyścigowego – mówi Piotr Biesiekirski. – W sobotę wprowadziliśmy dość radykalne zmiany ustawień motocykla, które co prawda nie wpłynęły znacząco na tempo, ale dały mi większą pewność siebie. Nie byłem pewien czego spodziewać się w Jerez, które okazało się bardzo trudnym torem o zmiennym rytmie. Sam poziom mistrzostw Hiszpanii był bardzo wysoki, a czołówka jechała tylko o kilka dziesiątych sekundy wolniej od stawki mistrzostw świata, co zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie i dało bardzo dobre warunki do nauki. Wyścig był długi, ale dzięki intensywnym treningom nie miałem żadnych problemów kondycyjnych i na mecie czułem, że mógłbym przejechać ten dystans jeszcze raz. Kolejny start na mojej nowej Hondzie pozwolił nam wyciągnąć dalsze cenne wnioski, które z pewnością pomogą nam zrobić jeszcze większe postępy w sezonie 2018.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrekBiesiekirskiOfficial .

Piotr Biesiekirski - Jerez - Mistrzostwa Hiszpanii (10) Piotr Biesiekirski - Jerez - Mistrzostwa Hiszpanii (7)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl