Polak na podium w mistrzostwach Andaluzji, teraz mistrzostwa Hiszpanii

- MotoRmania

16-letni Piotr Biesiekirski stanął na drugim stopniu podium kończącego sezon mistrzostw Andaluzji wyścigu klasy Open 600. Start na torze Almeria był dla niego zaledwie drugim za sterami ponad 100-konnej Hondy CBR600RR.

informacja prasowa

Ubiegłoroczny mistrz Polski klasy Moto3 kilka tygodni temu przesiadł się na motocykl klasy 600, jednocześnie kontynuując starty w wyścigach Supermoto. Po niedawnym, przede wszystkim treningowym debiucie w zawodach na swojej nowej Hondzie, w miniony weekend warszawianin wystartował w mistrzostwach Andaluzji, połączonych z zawodami regionu Kastylia-La Mancha.

Piotr Biesiekirski mistrzostwa andaluzji (2)

Na torze Almeria jedyny Polak w stawce aż 21 zawodników imponował przez cały weekend, w kwalifikacjach zapewniając sobie piąte pole startowe, a połączony wyścig kończąc na czwartej pozycji, jako drugi w stawce mistrzostw Andaluzji i pierwszy w kategorii dla zawodników poniżej 18-tego roku życia.

W ostatni weekend października Biesiekirski wystartuje razem ze swoim zespołem, Euvic Mototek, w wyścigu mistrzostw Hiszpanii CEV klasy Open 600 na znanym z mistrzostw świata MotoGP i World Superbike torze w Jerez de la Frontera.

Piotr Biesiekirski mistrzostwa andaluzji (4)

„Po bardziej testowym starcie w Albacete trzy tygodnie temu, w ten weekend czekały nas pierwsze prawdziwe zawody na nowym dla mnie motocyklu oraz z nowym szefem mechaników, Słowakiem Lacim Lorenzo Sinko – mówi Piotr Biesiekirski. – Cały czas uczę się nowego dla mnie, dużo mocniejszego motocykla, poprawiając zarówno swoją jazdę, jak i ustawienia, ale jednocześnie widzę z każdym okrążeniem, że idziemy w dobrym kierunku, a zawody w Almerii tylko to potwierdziły. Jestem także bardzo zadowolony z naszej współpracy z Lacim, który świetnie ustawił motocykl. W samym wyścigu początkowo straciłem trochę czasu za jadącym bardzo chaotycznie rywalem, który po kilku kółkach zaliczył zresztą wywrotkę. Co prawda straciłem przez to kontakt z pierwszą trójką, ale mając przed sobą czysty tor mogłem podkręcić tempo i poprawić czasy z kwalifikacji, jednocześnie kontrolując sytuację za moimi plecami i finiszując na drugim miejscu w mistrzostwach Andaluzji. Wkrótce czeka nas wymagający debiut w mistrzostwach Hiszpanii na jednym z najtrudniejszych torów w tym kraju, który pomoże nam podjąć decyzję na temat kierunku na sezon 2018. Jedno jest pewne. Po przesiadce z Pre-Moto3 pokochałem moją nową 600-tkę i wiem, że mamy przed sobą sporo udanych wyścigów.”

Piotr Biesiekirski mistrzostwa andaluzji (5)

„Od czasu startów w Polsce Piotr zrobił bardzo duże postępy i mimo młodego wieku jest bardzo dojrzałym zawodnikiem – dodaje Jacek Molik, przedstawiciel FIM Europe, który sędziował zawody w Almerii. – Jeździ płynnie, bardzo dobrze dogaduje się z motocyklem i wie co chce osiągnąć w tym sporcie, ale także wie jak do tego dojść. Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie nie tylko jego jazda, ale także praca po zejściu z motocykla i dokładna analiza swoich przejazdów. Piotr bardzo fajnie się rozwija i ma przed sobą bardzo ciekawe perspektywy. Jeśli nadal będzie pracował i trenował równie sumiennie, a znając go od kilku lat nie mam co do tego żadnych wątpliwości, to z pewnością zajdzie w tym sporcie daleko.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrekBiesiekirskiOfficial

Piotr Biesiekirski mistrzostwa andaluzji (9)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl