Broc Parkes w Tech 3 na Grand Prix Australii

- Mick

Australijczyk Broc Parkes wystartuje w najbliższej rundzie MotoGP jako zastępca Niemca Jonasa Folgera, który cały czas jest badany i diagnozowany w Monachium.

W Japonii Folgera zastępował kierowca testowy Yamahy i zawodnik austriackiego teamu YART w FIM EWC, Kohta Nozane, który jednak nabawił się kontuzji ręki. W najbliższy weekend Grand Prix Australii pokrywa się z rundą WorldSBK w Jerez więc Yamaha nie może liczyć na Alexa Lowsesa czy Michaela van ser Marka.

Tech 3 sięgnęło więc po innego zawodnika, który startuje dla YART w FIM EWC, a przy okazji jest sponsorowany przez Monstera, czyli Broca Parkesa. Australijczyk dobrze zna tor Phillip Island, a także ma już doświadczenie w MotoGP, bo w 2014 roku startował motocyklem CRT w zespole Paula Birda. Ma także doświadczenie z WorldSBK i klasie Supersport, w której dwa razy zdobywał wicemistrzostwo świata.

Niewiele brakowało, a zespół YART niedawno straciłby Parkesa na rzecz Hondy, która robiła pod niego mocne podchody przed sezonem FIM EWC 2017/2018. 36-latek ostatecznie został na R1 i teraz chyba nie żałuje, podczas gdy Honda ściągnęła innego byłego zawodnika GP, Kolumbijczyka Yonny’ego Hernandeza.

Jak Waszym zdaniem poradzi sobie Parkes? Zapunktuje przed własną publicznością?

broc parkes wiki

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl