Broc Parkes w Tech 3 na Grand Prix Australii
Mick
16 października 2017

Australijczyk Broc Parkes wystartuje w najbliższej rundzie MotoGP jako zastępca Niemca Jonasa Folgera, który cały czas jest badany i diagnozowany w Monachium.

W Japonii Folgera zastępował kierowca testowy Yamahy i zawodnik austriackiego teamu YART w FIM EWC, Kohta Nozane, który jednak nabawił się kontuzji ręki. W najbliższy weekend Grand Prix Australii pokrywa się z rundą WorldSBK w Jerez więc Yamaha nie może liczyć na Alexa Lowsesa czy Michaela van ser Marka.

Tech 3 sięgnęło więc po innego zawodnika, który startuje dla YART w FIM EWC, a przy okazji jest sponsorowany przez Monstera, czyli Broca Parkesa. Australijczyk dobrze zna tor Phillip Island, a także ma już doświadczenie w MotoGP, bo w 2014 roku startował motocyklem CRT w zespole Paula Birda. Ma także doświadczenie z WorldSBK i klasie Supersport, w której dwa razy zdobywał wicemistrzostwo świata.

Niewiele brakowało, a zespół YART niedawno straciłby Parkesa na rzecz Hondy, która robiła pod niego mocne podchody przed sezonem FIM EWC 2017/2018. 36-latek ostatecznie został na R1 i teraz chyba nie żałuje, podczas gdy Honda ściągnęła innego byłego zawodnika GP, Kolumbijczyka Yonny’ego Hernandeza.

Jak Waszym zdaniem poradzi sobie Parkes? Zapunktuje przed własną publicznością?

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły