Piknik ZDM w Warszawie: pierwszy publiczny crash test motocykla już w sobotę!
MotoRmania
14 maja 2014

Zarząd Dróg Miejskich, Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny oraz Fundacja Jednym Śladem zapraszają na piknik drogowy promujący kampanię społeczną Zarządu Dróg Miejskich skierowaną do motocyklistów pod hasłem „Załóż odblask”.

Informacja prasowa

Piknik Drogowy będzie kolejnym wydarzeniem plenerowym promującym kampanię społeczną „Załóż odblask”. W ramach pikniku przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym ćwiczeń edukacyjnych, dla dzieci i dorosłych, pokazów ratownictwa oraz szereg niespodzianek. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w zakresie szeroko rozumianego prawa drogowego. Wspólnie z Organizatorami pikniku przygotowaliśmy konkursy z nagrodami. Odwiedzający na własne oczy będę mogli przekonać się, jak działa odblask, dlaczego zachęcamy do jego ubierania. Głodni zjedzą coś z grilla.

Główną atrakcją dnia będzie pokaz przygotowany przez specjalistów PIMOT. Wspólnie z nimi podjęliśmy się przedsięwzięcia, którego nikt w Polsce jeszcze nie przeprowadzał. Nikt, poza pracownikami PIMOT, nie oglądał tego na żywo. Specjalnie na ten cel wybudujemy widownię, aby jak największa liczba osób mogła to zobaczyć. Co? Przyjdź i zobacz.

Piknik Zarządu Dróg Miejskich – 17 maja 2014 r., g. 10:00-15:00, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, ul. Jagiellońska 55; Gospodarzem imprezy jest PIMOT, organizatorem są Zarząd Dróg Miejskich i Fundacja „Jednym Śladem”. Wstęp na teren PIMOT i udział w pikniku bezpłatny. Nie zapewniamy darmowego wyżywienia. Odwiedzający zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy, zwłaszcza podczas pokazu, który dostępny jest na stronie moto2014.pl.

Dla gości na jednośladach przygotowaliśmy miejsca parkingowe na terenie PIMOT. Uprzejmie informujemy, że na czas trwania pikniku zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na „małej” Jagiellońskiej (wzdłuż torowiska) od stacji tankowania gazu do bram „PIMOT”. Na tym odcinku ulica będzie jednokierunkowa, od stacji w kierunku PIMOT.

Harmonogram imprezy:
10.00 – początek pikniku,
10.00 – 12.45 konkursy, ćwiczenia w namiotach
12.45 – prezentacja grupy pokazowej Straży Miejskiej
13.10 – zaproszenie do zajmowania miejsc na widowni
13.25 – słowo wstępne przed pokazem ZDM
13.30 – słowo kolejne PIMOT
13.35 – pokaz właściwy
14.00 – omówienie pokazu na telebimie
14.15 – będzie można podjeść do miejsca zderzenia
15.00 – koniec pikniku.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły