Ostatnia edycja Honda Fun & Safety 2013 – jak było w Toruniu?
Simpson
10 września 2013

Track day F&S na stałe wpisał się do kalendarza imprez motocyklowych. Odwiedziliśmy ostatnią odsłonę cyklu, żeby przekonać się ile naprawdę jest w tym „fun”, a ile „safety”?

Mijają już blisko cztery lata od kiedy Honda Polska po raz pierwszy wynajęła tor kartingowy umożliwiając jazdę po nim na motocyklach. Początkowo track day oferowany był odpłatnie wszystkim motocyklistom, a użytkownicy maszyn marki Honda otrzymywali stosowne zniżki. Rosnąca popularność sprawiła, że już w zeszłym roku grono uczestników zostało ograniczone tylko i wyłącznie do osób posiadających jednoślad z charakterystycznym skrzydłem na zbiorniku. Sytuacja nikogo nie dziwi. Jazda po torze w atrakcyjnej cenie, połączona z możliwością przetestowania najnowszych maszyn jest nie lada rozrywką dla każdego motocyklisty. W roku 2013 liczba chętnych była tak duża, że wprowadzono kolejne kryterium. Honda Fun & Safety przeznaczona jest dla klientów autoryzowanych salonów sprzedaży i serwisów. Rekompensatą jest fakt, że wjazd na cały weekend jest całkowicie darmowy. Oprócz tego uczestnicy otrzymują wyżywienie. F&S stało się swoistym podziękowaniem importera dla swoich stałych klientów.

Wiadomo, że sama jazda po torze to już „fun”, problemem może się okazać „safety”. Dlatego wszyscy uczestnicy zostali objęci opieką profesjonalnych instruktorów w postacie Tomka Kulika i Radka Pakulskiego. Panowie skutecznie przekazali zasady obowiązujące na torze. Oprócz tego każdy motocyklista mógł na bieżąco zobaczyć swoje zdjęcia z zakrętów i przedyskutować pozycję jazdy lub popełniane błędy. Dbałość o bezpieczeństwo przyniosła efekty. Cały weekend obył się bez ofiar w ludziach, co jak na dwa dni jazdy po torze blisko setki osób jest ogromnym sukcesem. Dodatkowo przeżyły wszystkie motocykle testowe, na których każdy uczestnik mógł się przejechać.

Honda Fun & Safety to nie tylko okazja do podniesienia swoich umiejętności jazdy na motocyklu. To również czas, który umożliwia poznania wielu pozytywnie zakręconych ludzi. Wieczorne spotkanie na rynku było wyśmienitą okazją do prowadzenia niekończących się motocyklowych debat oraz dalszego poszukiwania przygód.

Honda Motor Europe Oddział w Polsce pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za uczestnictwo w Honda Fun & Safety, życzy wiele radości z jazdy i zaprasza na kolejne edycje w roku 2014. Ekipa MotoRmanii wybierze się tam na pewno. Zachęcamy do odwiedzania autoryzowanych dealerów Hondy, ponieważ seria darmowych track day w przeciągu całego roku brzmi jak całkiem niezła promocja!

Simpson
Redaktor naczelny

Pierwszy tester na pokładzie. Jego „kreatywna” jazda przekłada się na ciekawe zdjęcia i jeszcze ciekawsze zadania dla jego lekarza. Skutecznie odnajduje limity swoje i motocykli, co przynosi przeróżne efekty... Masz sprawę? Skontaktuj się .

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły