Nowy Tomyśl: 22-letni motocyklista umiera w szpitalu po wymuszeniu kierowcy

- Piotr Jędrzejak

Drodzy motocykliści, uważajcie na siebie. Może i warunki do jazdy są sprzyjające, ale kierowcy samochodów najwyraźniej jeszcze nie przyzwyczaili się do obecności jednośladów na drogach.

zdjęcia: naszawielkopolska.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj, w niedzielę 26. marca, nieopodal Nowego Tomyśla w woj. wielkopolskim. Wypadek miał miejsce około 12:30 na drodze nr 302 koło Jastrzębska Starego. 22-letni motocyklista na Hondzie CBR600RR jechał w stronę Nowego Tomyśla, był to prosty odcinek drogi. Z naprzeciwka nadjechał srebrny Mercedes, chciał skręcić w lewo na drogę podporządkowaną. Jak czytamy na portalu naszawielkopolska.pl: „Jak relacjonował nam kierowca Mercedesa, przepuścił jadący z naprzeciwka samochód po czym ruszył. W skręcające auto uderzył z wielkim impetem motocyklista.”

smiertelny wypadek nowy tomysl cbr600rr mercedes - fot naszawielkopolska_pl (1)

Zdjęcie: naszawielkopolska.pl

smiertelny wypadek nowy tomysl cbr600rr mercedes - fot naszawielkopolska_pl (7)

Zdjęcie: naszawielkopolska.pl

Siła wypadku była duża. Motocykl przeleciał nad Mercedesem i wylądował kilka metrów dalej. Sam motocyklista zatrzymał się ok. 20-30 metrów dalej. Podczas wypadku motocykliście urwało prawą nogę. Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego natychmiast przetransportował motocyklistę do szpitala.

Na pięć godzin po wypadku, około 17:30, policja otrzymała informację o śmierci motocyklisty w szpitalu. Poza amputacją nogi, w wyniku wypadku 22-latek doznał licznych obrażeń wewnętrznych.

smiertelny wypadek nowy tomysl cbr600rr mercedes - fot naszawielkopolska_pl (6)

Zdjęcie: naszawielkopolska.pl

smiertelny wypadek nowy tomysl cbr600rr mercedes - fot naszawielkopolska_pl (8)

Zdjęcie: naszawielkopolska.pl

Redakcja naszawielkopolska.pl nagrała też film z miejsca zdarzenia:

Motocyklista był mieszkańcem pobliskiej wsi Chrośnica. Jak donosi naszawielkopolska.pl: „Mieszkańcy wsi twierdzą, że kilkanaście minut przed wypadkiem widzieli go przejeżdżającego przez miejscowość na jednym kole.” MotoRmania rozmawiała z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu – policja nie potwierdza powyższych doniesień. Na obecną chwilę nie potwierdza też informacji o nadmiernej prędkości motocyklisty. Trwa dochodzenie mające ujawnić dokładne przyczyny wypadku, jednak według wstępnych ustaleń przyczyną było wymuszenie przez kierowcę Mercedesa w trakcie manewru skrętu w lewo.

Redakcja MotoRmanii składa najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego motocyklisty.

Za informację dziękujemy ekipie naszawielkopolska.pl,
która była pierwsza na miejscu zdarzenia.

smiertelny wypadek nowy tomysl cbr600rr mercedes - fot naszawielkopolska_pl (4)

Zdjęcie: naszawielkopolska.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl