Nocny spacerek po Gdańsku, czyli kolejny „Frog na motorze”?
Piotr Jędrzejak
27 października 2014

Co uważacie o jeździe tego motocyklisty? Czy to video pojedynczego motocyklisty rzeczywiście powinno skupiać całą uwagę ogólnopolskich mediów, a policja powinna traktować je priorytetowo, jako sprawę wagi państwowej?

Wszyscy na pewno pamiętacie Froga, lub jak kto woli Bogusia z M3, z którego media uczyniły narodowego męczennika szybko jeżdżących kierowców. Jeżeli w miniony weekend również interesowaliście się informacjami z ogólnopolskich mediów, na pewno słyszeliście o kolejnej odmianie Froga, ale tym razem „na motorze”.

Pozwólcie, że na wszelki wypadek streścimy dla Was całą sytuację. Pewien motocyklista podpisujący się na YouTube jako „AzinGdansk” wrzucił do sieci filmik zatytułowany „Nocny spacerek po Gdańsku”, nagrany kamerką na zbiorniku GSX-Ra. Gdy nagranie trafiło do mediów, rozprzestrzeniło się w tempie wirusowym ze względu na sposób jazdy prezentowany przez motocyklistę. W efekcie media określiły go właśnie mianem „Froga na motorze”, gdańska policja zapowiedziała nagonkę, a ogół społeczeństwa jest oburzony – tym bardziej, że w komentarzach pojawiały się „gratulacje za odwagę i umiejętności”. Oryginalny kanał oraz video zniknęły, ale oczywiście internet nie zapomina, więc mamy dla Was kopię nagrania.

Zanim jednak zobaczycie, co jest przedmiotem sprawy, poznajcie kilka suchych(!) faktów. Za pomocą Google Maps i podpowiedzi z Gazety.pl udało nam się ustalić, że motocyklista pokonał trasę z Podwala Przedmiejskiego w Gdańsku (przy Bramie Żuławskiej) na al. Niepodległości w Sopocie (wiadukt nad torami kolejowymi). Jest to odcinek miejski o długości 15,9 km. Pokonanie go w 7 minut i 14 sekund daje średnią prędkość w wysokości 132 km/h (czyli 36,6 metra na sekundę).

Oglądając powyższe video zwróćcie uwagę na sposób jazdy, typ drogi, pokonywanie skrzyżowań i prędkość motocyklisty. W związku z tym wszystkim chcielibyśmy poznać Waszą opinię:

Po 1 – co uważacie o sposobie jazdy motocyklisty o ksywce „AzinGdansk”, zwanego teraz „Frogiem na motorze”?

Po 2 – czy video pojedynczego motocyklisty rzeczywiście powinno skupiać całą uwagę ogólnopolskich mediów, a policja powinna traktować je priorytetowo, jako sprawę wagi państwowej?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły