Niebezpieczne wypadki i ich konsekwencje
MotoRmania
14 kwietnia 2015

Czy kiedykolwiek pomyśleliście o tym, że wsiadając na sprzęt warto wyręczyć świętego Krzysztofa i ustrzec się nie tyle przed wypadkiem, co jego skutkami?

news sponsorowany

Nie zawsze możemy zaplanować nasze wyjazdy motocyklowe. Bez względu na to czy dojeżdżacie codziennie do pracy, czy relaksujecie się w niedzielę po obiedzie, czy lubicie odkręcić na autostradzie – nawet najlepszy kierowca musi być świadomy, że wypadki się zdarzają.

Nawet jeżeli Wy jedziecie prawidłowo to nie znaczy, że nie spotkacie się z pijanym lub nieuważnym kierowcą samochodu, którego jedynymi słowami będzie: „Przepraszam, nie widziałem Cię”.
Szpital, długa rehabilitacja, kosztowne leczenie – ilu z nas pamięta o tym, żeby dobrze się ubezpieczyć? Z ręką na sercu – niewielu. Zawsze staramy się oszczędzać, żeby nie zapłacić za dużo i słusznie, ale pamiętajmy jednak, że NFZ też będzie na Was oszczędzał – a to do przyjemnych tematów już nie należy.

Niektórzy z Was pamiętają wyłącznie o obowiązkowym OC, jednak warto zatroszczyć się również o dobre ubezpieczenie NNW. Decyzję każdy podejmuje mniej lub bardziej świadomie, ale jak zawsze każdy wybór niesie za sobą konsekwencje.

Z pomocą przychodzą firmy ubezpieczeniowe. Tutaj możecie sprawdzić ofertę VestiGo

Co zyskujecie ubezpieczając się mądrze:

– zwrot kosztów leczenia (w tym rehabilitacji), które pozwolą Wam wrócić do zdrowia po leczeniu,
– zapewniacie wsparcie finansowe rodzinie i najbliższym kiedy Was zabraknie,
– Wy decydujecie o sumie ubezpieczenia, czyli maksymalnej kwocie, która zostanie wypłacona po szkodzie,
– zapłacicie mniej za OC i AC wykupione w pakiecie – tu możecie obliczyć składkę.

O pakietach AC i OC więcej przeczytacie TUTAJ.

Ubezpieczenie NNW działa praktycznie od samego początku Twojej podróży aż do jej zakończenia. Wystarczy że motocykl przewróci się na nogę podczas wsiadania – od tego momentu masz pełną ochronę. Ubezpieczyciel zapłaci za: całkowity lub częściowy uszczerbek na zdrowiu (złamanie nogi, ręki, uszkodzenie wzroku, śmierć), za uciążliwe leczenie, za każdy dzień pobytu w szpitalu, za sprzęt rehabilitacyjny (kule, szyny, opaski uciskowe).

Jest kilka wariantów ubezpieczeń, warto o nie zapytać podczas ubezpieczania motocykla. Najlepszą opcją jest jego wykupienie podczas ubezpieczania w zakresie AC jednak to nie warunek, ubezpieczenie NNW można dokupić w dowolnym momencie trwania ubezpieczenia OC.

Już teraz możesz wykupić swoje ubezpieczenie ONLINE lub telefonicznie pod numerem: 506 355 590.

Jeżeli to Was nie przekonuje do zakupu dobrego ubezpieczenia to mamy nadzieję, że macie dobre układy ze świętym Krzysztofem …

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły