Nie żyje Roman Kliś – sztangista zginął w wypadku na motocyklu
Piotr Jędrzejak
5 czerwca 2017

W piątek 2. czerwca w tragicznym wypadku motocyklowym życie stracił Roman Kliś, wielokrotny medalista i rekordzista Polski w podnoszeniu ciężarów.

Roman miał 29 lat. Jechał motocyklem na trening. Wypadek zdarzył się w Gogolinie (woj. opolskie). Policja wciąż bada dokładne okoliczności wydarzenia, ale według wstępnych ustaleń, wypadek spowodował 34-letni kierowca Volkswagena Golfa. Skręcając w lewo, kierowca nie zauważył motocyklisty, doszło do zderzenia bocznego. Pomimo godzinnej reanimacji, zawodnik zmarł w wyniku obrażeń wewnętrznych.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów został poinformowany o śmierci Romana przez jego przyjaciela, Tomka Rosoła. Jak czytamy na stronie PZPC.pl: „Ostatnio rozmawialiśmy o tym, że już czas rozpocząć przygotowania do mistrzostw Polski” – powiedział Tomek Rosoł. „Romek miał problemy z kolanami i dlatego zrobił sobie przerwę w mocnych ćwiczeniach. W piątek jechał motorem na trening. Na motocyklu zawsze spokojny, jako kierowca. Po prostu zostawiał samochód żonie, by mogła jeździć z dwójką dzieci. Romek junior ma niespełna dwa i pół roczku, Laura niecały roczek. Boże, aż mi trudno o tym mówić. Dwanaście lat razem, dzień w dzień w jednej sali treningowej. On dla mnie znaczył ogromnie dużo! Brat! Po prostu! Uwielbiałem nasze wspólne wyjazdy na Bundesligę. Tak jechaliśmy sobie samochodem do Niemiec, odprężeni, uśmiechnięci i zadowoleni. Te wyprawy dawały mi sporo oddechu, odpoczywałem, Romek zresztą też. A teraz smutek i łzy, dzwonię po kraju, do ludzi, którzy Go znali i informuję ich. Trzeba się trzymać! Muszę!”

Zdjęcie z miejsca zdarzenia od radio.opole.pl.

„Roman Kliś miał 29 lat (ur. 3.5.1988). Przygodę ze sztangą rozpoczął w wieku 12 lat w Wierzbnie. W roku 2003 trafił od ośrodka w Opolu. Wiele lat reprezentował barwy klubu Budowlani, w ostatnich trzech latach startował dla KPC Górnika Polkowice. Odnosił sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej, był członkiem kadr narodowych wszystkich kategorii wiekowych, brązowym medalistą ME U23 w roku 2009 i mistrzem Unii Europejskiej w roku 2009. W sportowym dorobku ma tytuły i medale indywidualnego i drużynowego mistrza Polski seniorów, indywidualne w gronie młodzieżowców i juniorów, bił rekordy kraju. Obok sportu, w roku 2012 roku ukończył z tytułem magistra studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Cichy i spokojny, najbardziej lubił spędzać wolne chwile w gronie rodzinnym, cieszyło go wędkowanie. Dobry człowiek.” – tak Polski Związek Podnoszenia Ciężarów opisał karierę Romana.

Cała redakcja MotoRmanii składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym Romana Klisia.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły