Nie żyje Roman Kliś – sztangista zginął w wypadku na motocyklu

- Piotr Jędrzejak

W piątek 2. czerwca w tragicznym wypadku motocyklowym życie stracił Roman Kliś, wielokrotny medalista i rekordzista Polski w podnoszeniu ciężarów.

Roman miał 29 lat. Jechał motocyklem na trening. Wypadek zdarzył się w Gogolinie (woj. opolskie). Policja wciąż bada dokładne okoliczności wydarzenia, ale według wstępnych ustaleń, wypadek spowodował 34-letni kierowca Volkswagena Golfa. Skręcając w lewo, kierowca nie zauważył motocyklisty, doszło do zderzenia bocznego. Pomimo godzinnej reanimacji, zawodnik zmarł w wyniku obrażeń wewnętrznych.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów został poinformowany o śmierci Romana przez jego przyjaciela, Tomka Rosoła. Jak czytamy na stronie PZPC.pl: „Ostatnio rozmawialiśmy o tym, że już czas rozpocząć przygotowania do mistrzostw Polski” – powiedział Tomek Rosoł. „Romek miał problemy z kolanami i dlatego zrobił sobie przerwę w mocnych ćwiczeniach. W piątek jechał motorem na trening. Na motocyklu zawsze spokojny, jako kierowca. Po prostu zostawiał samochód żonie, by mogła jeździć z dwójką dzieci. Romek junior ma niespełna dwa i pół roczku, Laura niecały roczek. Boże, aż mi trudno o tym mówić. Dwanaście lat razem, dzień w dzień w jednej sali treningowej. On dla mnie znaczył ogromnie dużo! Brat! Po prostu! Uwielbiałem nasze wspólne wyjazdy na Bundesligę. Tak jechaliśmy sobie samochodem do Niemiec, odprężeni, uśmiechnięci i zadowoleni. Te wyprawy dawały mi sporo oddechu, odpoczywałem, Romek zresztą też. A teraz smutek i łzy, dzwonię po kraju, do ludzi, którzy Go znali i informuję ich. Trzeba się trzymać! Muszę!”

Wypadek Gogolin Roman Kliś - fot radio_opole_pl

Zdjęcie z miejsca zdarzenia od radio.opole.pl.

„Roman Kliś miał 29 lat (ur. 3.5.1988). Przygodę ze sztangą rozpoczął w wieku 12 lat w Wierzbnie. W roku 2003 trafił od ośrodka w Opolu. Wiele lat reprezentował barwy klubu Budowlani, w ostatnich trzech latach startował dla KPC Górnika Polkowice. Odnosił sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej, był członkiem kadr narodowych wszystkich kategorii wiekowych, brązowym medalistą ME U23 w roku 2009 i mistrzem Unii Europejskiej w roku 2009. W sportowym dorobku ma tytuły i medale indywidualnego i drużynowego mistrza Polski seniorów, indywidualne w gronie młodzieżowców i juniorów, bił rekordy kraju. Obok sportu, w roku 2012 roku ukończył z tytułem magistra studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Cichy i spokojny, najbardziej lubił spędzać wolne chwile w gronie rodzinnym, cieszyło go wędkowanie. Dobry człowiek.” – tak Polski Związek Podnoszenia Ciężarów opisał karierę Romana.

Cała redakcja MotoRmanii składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym Romana Klisia.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl