MT-09, MT-09 Tracer, XJ6, YZF-R6 i Super Tenere: akcja serwisowa Yamahy

- Piotr Jędrzejak

Skrzynia biegów może ulec zablokowaniu.

Yamaha wzywa do serwisów swoje motocykle wyprodukowane w krótkim okresie pomiędzy 1. września i 17. listopada 2014 roku. Akcja serwisowa dotyczy sześciu modeli: MT-09, MT-09 Tracer, XJ6, YZF-R6, Super Tenere oraz Super Tenere ZE (z elektronicznym zawieszeniem). Może w nich dojść awarii skrzyni biegów.

Powodem całej akcji serwisowej jest element wałka w skrzyni biegów. Jak widać na rysunku poniżej, posiada on wygiętą część służącą jako stoper. Ze względu na to, że zagięcie powinno być gładkie i okrągłe, a ma kąt ostry, w tym miejscu może dojść do pęknięcia. Odłamanie tej części może spowodować zablokowanie skrzyni biegów.

Yamaha zaprosi posiadaczy „zainfekowanych” egzemplarzy na bezpłatną wymianę. Jeżeli posiadacie jeden z tych modeli wyprodukowany w okresie pomiędzy 1. września i 17. listopada 2014 roku, przygotujcie VIN i skontaktujcie się z Dealerem Yamaha.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl