MT-09, MT-09 Tracer, XJ6, YZF-R6 i Super Tenere: akcja serwisowa Yamahy
Piotr Jędrzejak
16 kwietnia 2015

Skrzynia biegów może ulec zablokowaniu.

Yamaha wzywa do serwisów swoje motocykle wyprodukowane w krótkim okresie pomiędzy 1. września i 17. listopada 2014 roku. Akcja serwisowa dotyczy sześciu modeli: MT-09, MT-09 Tracer, XJ6, YZF-R6, Super Tenere oraz Super Tenere ZE (z elektronicznym zawieszeniem). Może w nich dojść awarii skrzyni biegów.

Powodem całej akcji serwisowej jest element wałka w skrzyni biegów. Jak widać na rysunku poniżej, posiada on wygiętą część służącą jako stoper. Ze względu na to, że zagięcie powinno być gładkie i okrągłe, a ma kąt ostry, w tym miejscu może dojść do pęknięcia. Odłamanie tej części może spowodować zablokowanie skrzyni biegów.

Yamaha zaprosi posiadaczy „zainfekowanych” egzemplarzy na bezpłatną wymianę. Jeżeli posiadacie jeden z tych modeli wyprodukowany w okresie pomiędzy 1. września i 17. listopada 2014 roku, przygotujcie VIN i skontaktujcie się z Dealerem Yamaha.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły