MotoXtreme 2 – odliczanie trwa
MotoRmania
4 września 2012

Wielkimi krokami zbliża się MotoXtreme 2, czyli motocyklowa impreza z dużą dawką adrenaliny i ekstremalnych wrażeń. Motorowy weekend MotoXtreme odbędzie się w dniach 8-9 września na terenie Mysiadła przy ulicy Puławskiej. Takiej imprezy jeszcze nie było!

MotoXtreme 2 to druga edycja imprezy off-roadowej, która po raz pierwszy odbyła się w Górze Kalwarii w ubiegłym roku. Wówczas najważniejszym punktem programu były zawody motocyklowe przeprowadzone w formule Cross Country. Podobnych emocji nie zabraknie również tym razem, ponieważ w sobotę zarówno licencjonowani zawodnicy, jak również amatorzy tego sportu będą mieli możliwość wystartować w wyścigu Cross Country. Będzie to II runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego. Warto podkreślić, że mając na uwadze wszystkich miłośników terenowych jednośladów organizator zaplanował specjalny bieg klasy Hobby, w którym wystartować może niemal każdy. Co więcej, na dowolnym motocyklu.

Jednak największa atrakcja czeka widzów w niedzielę. Odbędą się wówczas zawody SuperEnduro zorganizowane po raz pierwszy tak blisko Warszawy. SuperEnduro to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin, która z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularna dzięki osobie Tadeusza Błażusiaka, polskiego Mistrza Świata. Zawodnicy będą walczyć na zamkniętym niedługim torze pełnym różnorodnych przeszkód i utrudnień. W Mysiadle odbędzie się III runda zorganizowanego po raz pierwszy Pucharu Polski.

Organizatorem zawodów jest klub motocyklowy Jarper X Racing Team, który po raz kolejny wspólnie z władzami Gminy Lesznowola organizuje widowiskowe sportowe przedsięwzięcie. Zawody odbywają się pod auspicjami Polskiego Związku Motorowego.

Oprócz gwarantowanych emocji i dużej dawki adrenaliny w sportowej rywalizacji, w czasie dwóch dni MotoXtreme 2 odbędzie się szereg imprez towarzyszących. Impreza została zaplanowana tak, aby kibice mogli cały weekend spędzić na terenie zawodów i miło spędzić czas. Przewidziano koncerty, pokazy taneczne i wiele innych atrakcji nie koniecznie związanych ze sportem motorowym. Będą atrakcje dla dzieci oraz dla dorosłych.

Więcej informacji odnośnie zawodów na stronach www.motoxtreme.pl i www.xracingteam.pl oraz na facebooku (http://www.facebook.com/MotoXtreme2).

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły