MotoParking pod centrum handlowym? Świetne!
MotoRmania
8 lipca 2014

Sadyba Best Mall jako pierwsze Centrum Handlowe w Polsce wprowadza innowacyjne rozwiązanie parkingowe dla motocykli i skuterów, które zapewnia użytkownikom jednośladów wygodę i komfort, zaś ich pojazdom bezpieczeństwo w czasie parkowania.

Informacja prasowa

Wybierając się do Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sadyba Best Mall będzie można skorzystać z najnowszej usługi dedykowanej użytkownikom jednośladów – specjalnie dla nich przygotowane zostły terminale parkingowe włoskiej firmy MotoParking. Pozwalają one na przechowywanie kasku i rzeczy osobistych, zapewniając zarazem bezpieczeństwo motocykla lub skutera w czasie postoju. Jeśli więc jeździsz jednośladem na zakupy, do kina lub na spotkania ze znajomymi, przyjedź do Sadyba Best Mall na warszawskiej Sadybie!

– Postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę usług o rozwiązanie dedykowane użytkownikom jednośladów – mówi Elżbieta Werner, Dyrektor Centrum Handlowego Sadyba Best Mall w Warszawie – Stanowią oni coraz liczniejszą grupę naszych klientów i chcemy w ten sposób pokazać, że są u nas jak najbardziej mile widziani.

Rzeczywiście, z roku na rok powiększa się grupa osób korzystających z uroków przemieszczania się na dwóch kółkach. Rezygnują oni z jazdy samochodami i w zamian postanawiają przesiąść się na swoje motocykle lub skutery przyczyniając się tym samym do zmniejszenia ruchu czterokołowego na i tak wystarczająco mocno zatłoczonych ulicach miast. Trzeba przy tym zauważyć, że ta grupa to w zdecydowanej większości świadomi i odpowiedzialni za bezpieczeństwo użytkownicy ruchu drogowego. Korzystają oni nie tylko kasków ale także innych rodzajów zabezpieczeń (specjalny ubiór, buty, ochraniacze pleców, rękawice, itd.) Wszystko to chroni motocyklistów w czasie jazdy, lecz po zaparkowaniu stają oni przed dylematem co zrobić ze swoim ekwipunkiem idąc na przykład na zakupy lub do kina?

– MotoParking to innowacyjny system stanowiący rozwiązanie tego problemu – zapewnia Daniele Galli, Prezes Zarządu MotoParking Polska Sp. z o.o., Wyłącznego Importera terminali MotoParking® w Polsce – Nasze urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o miłośnikach jazdy na dwóch kółkach. To bardzo estetyczne, przestronne i solidne schowki wykonane ze stali nierdzewnej, dodatkowo wyposażone w łańcuch zabezpieczający pojazd przed kradzieżą. Po zaparkowaniu jednośladem wystarczy włożyć swój ekwipunek do wnętrza schowka i zamknąć go własnym disc lockiem. Co ważne, terminale mogą dodatkowo spełniać funkcję oryginalnego nośnika reklamowego, co pozwoli na zaoferowanie usługi zupełnie bezpłatnie. –

System MotoParking® to nowość na skalę światową. Został zaprojektowany i opatentowany w 2012 roku przez włoską firmę MP Italia s.r.l. Pierwsze urządzenia zostały wyprodukowane we Włoszech w zeszłym roku. MotoParking został stworzony przede wszystkim z myślą o klientach centrów handlowych, dyskontów, kin, parków rozrywki, stadionów sportowych, urzędów, hoteli, restauracji oraz innych miejsc, w których noszenie ze sobą ekwipunku zapewniającego bezpieczeństwo użytkownikom jednośladów może być kłopotliwe. System ma szansę stać się niezastąpionym rozwiązaniem dla parkingów publicznych, zwłaszcza w zatłoczonych centrach miast oraz w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Oprócz Polski, system MotoParking® jest obecnie dystrybuowany w 12 krajach Europy. Wbrew pozorom nie są to tylko kraje o ciepłym, sprzyjającym jednośladom klimacie, takie jak Hiszpania lub Włochy. Terminale są instalowane również w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii czy Belgii. Miejmy nadzieję, że to ciekawe rozwiązanie przyjmie się też w Polsce.

Od redakcji: O pomyśle MotoParking pisaliśmy blisko półtora roku temu, a 2 tygodnie temu przez przypadek natknęliśmy się na MotoParking właśnie pod Best Mall (zobaczcie fotkę na naszym FB). Polecamy z czystym sumieniem!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły