Łowicz: złodzieje i paserzy zatrzymani, policja odzyskała motocykle!

- Piotr Jędrzejak

Dzielni policjanci z Łowicza odzyskali 6 motocykli oraz zatrzymali 6 mężczyzn. Brawo!

Od redakcji: A jednak, da się! Brawa dla policji z Łowicza!

Zazwyczaj, gdy po sieci rozchodzi się informacja o skradzionych motocyklach, wszyscy dookoła wieszczą, że sprzęty prawdopodobnie są już „rozebrane na części i wywiezione za granicę”. Nie tym razem. W pierwszych dniach kwietnia informowaliśmy Was o kradzieży kilku drogocennych motocykli w okolicy Łowicza. Teraz dowiadujemy się, że policja odzyskała motocykle oraz zatrzymała złodziei i paserów! Przeczytajcie triumfalny komunikat od Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.”

policja lodz zlodzieje motocykli (6)

źródło: 
lowicz.policja.gov.pl

Łowiccy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami drogich motocykli i odzyskali sześć niemalże nowych, ekskluzywnych i rzadkich jednośladów wartych ponad ćwierć miliona złotych. Kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn narodowości polskiej i ukraińskiej, z których trzech zostało tymczasowo aresztowanych, a kolejnych trzech paserów usłyszało zarzuty.

4 kwietnia 2019 roku łowicka policja otrzymała zgłoszenie o nocnym włamaniu, do garażu na osiedlu Bratkowice. Łupem złodziei padły cztery prawie nowe i bardzo drogie, ekskluzywne motocykle: ducati, indian motocycle scout bobber, bmw oraz kawasaki warte ponad 250000 zł.

Od momentu zgłoszenia policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania. Skrupulatne działania w tej sprawie doprowadziły kryminalnych na trop złodziei mieszkających w powiecie poddębickim. Szybko okazało się również, że w tamtym rejonie mogą być ukryte skradzione jednoślady. Dysponując doskonałym rozpoznaniem i bogatą wiedzą, łowiccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Poddębic, 16. kwietnia weszli na teren dwóch wytypowanych wcześniej posesji.

policja lodz zlodzieje motocykli (9)

Podczas przeszukania jednej z nich, w stodole policjanci znaleźli trzy z czterech skradzionych w Łowiczu motocykli. Pojazdy były przykryte plandeką i belkami słomy. Na tej posesji został zatrzymany pierwszy z paserów, który ukrył skradzione jednoślady.

Tego dnia policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy brali bezpośredni udział w kradzieży motocykli. Łowiccy kryminalni pracowali nad tą sprawą bez wytchnienia przez wiele dni, efektem czego było zatrzymanie 17 kwietnia kolejnych trzech mężczyzn: dwóch włamywaczy i pasera. Policjanci odnaleźli czwarty, skradziony z garażu w Łowiczu motocykl.

Jak się okazało złodzieje kradli jednoślady nie tylko na terenie powiatu łowickiego, bowiem śledczy zabezpieczyli kolejne dwa motocykle typu cross, skradzione wcześniej na terenie kraju. Funkcjonariusze udowodnili ponadto zatrzymanym mężczyznom włamania do innych garaży w Łowiczu i kradzież m.in. elektronarzędzi.

policja lodz zlodzieje motocykli (2)

W sumie w tej sprawie dotychczas kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn i odzyskali sześć skradzionych motocykli, o łącznej wartości ponad ćwierć miliona złotych. Do tej pory zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech zatrzymanych: 31-latek oraz dwóch 43-latków z powiatu poddębickiego, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Trzech kolejnych zatrzymanych mężczyzn: 61 i 40-latek z powiatu poddębickiego oraz 23-letni obywatel Ukrainy usłyszało zarzuty paserstwa, za które grozi im kara 5 lat więzienia. Mężczyźni zostali objęci dozorem i mają orzeczony zakaz opuszczania kraju. Zdecydowana większość członków rozbitej grupy przestępczej jest dobrze znana policji. Byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

policja lodz zlodzieje motocykli (1)

policja lodz zlodzieje motocykli (3)

policja lodz zlodzieje motocykli (5)

policja lodz zlodzieje motocykli (7)

policja lodz zlodzieje motocykli (8)

policja lodz zlodzieje motocykli (10)

policja lodz zlodzieje motocykli (11)

policja lodz zlodzieje motocykli (4)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl