Dobre Miasto: tragiczny finał pościgu, radiowóz przejechał motocyklistę
Piotr Jędrzejak
23 kwietnia 2019

Motocyklista rozpoczął ucieczkę, przewrócił się, przejechał po nim radiowóz. Motocyklisty nie udało się uratować.

W poniedziałek 22. kwietnia po godzinie 15:00 na Warmii doszło do tragicznego zdarzenia. Nieopodal Dobrego Miasta nieoznakowany radiowóz podjął pościg za offroadowym motocyklem. Uciekający motocyklista zjechał na szutrową drogę. Niedługo później przewrócił się. Doszło do wypadku z radiowozem.

Portal OSP.pl donosi, że ścieżka jest głównym traktem leśnym, gdzie czasie na leśnej ścieżce spacerowało sporo osób po świątecznym obiedzie. Jednym ze świadków wypadku był strażak PSP, który spacerował tam z rodziną. To on udzielił pierwszej pomocy oraz prowadził reanimację. Niestety 23-letniego motocyklisty nie udało się uratować.

Jak donoszą świadkowie, policyjny radiowóz podobno dosłownie przejechał po motocykliście.

Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie poinformował: „Jak wynika z przeprowadzonych z udziałem prokuratora czynności procesowych, funkcjonariusze policji w nieoznakowanym radiowozie próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę, który jednakże nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Gdy radiowóz wyprzedził uciekającego mężczyznę, ten zjechał z drogi głównej na drogę szutrową. Po ok. 250 metrach doszło do przewrócenia się motocykla. W wyniku wypadku kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu.

Z udziałem prokuratora przeprowadzono oględziny, zabezpieczono dowody. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że funkcjonariusze byli trzeźwi.”

Prokuratura informuje także, że przeprowadzona zostanie sekcja zwłok motocyklisty, a sprawie tragicznego wypadku wszczęte zostanie śledztwo z art. 177§2kk w zb. z art. 231§1kk (Śmiertelny wypadek drogowy oraz Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego).

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły