Dobre Miasto: tragiczny finał pościgu, radiowóz przejechał motocyklistę

- Piotr Jędrzejak

Motocyklista rozpoczął ucieczkę, przewrócił się, przejechał po nim radiowóz. Motocyklisty nie udało się uratować.

W poniedziałek 22. kwietnia po godzinie 15:00 na Warmii doszło do tragicznego zdarzenia. Nieopodal Dobrego Miasta nieoznakowany radiowóz podjął pościg za offroadowym motocyklem. Uciekający motocyklista zjechał na szutrową drogę. Niedługo później przewrócił się. Doszło do wypadku z radiowozem.

Portal OSP.pl donosi, że ścieżka jest głównym traktem leśnym, gdzie czasie na leśnej ścieżce spacerowało sporo osób po świątecznym obiedzie. Jednym ze świadków wypadku był strażak PSP, który spacerował tam z rodziną. To on udzielił pierwszej pomocy oraz prowadził reanimację. Niestety 23-letniego motocyklisty nie udało się uratować.

Jak donoszą świadkowie, policyjny radiowóz podobno dosłownie przejechał po motocykliście.

Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie poinformował: „Jak wynika z przeprowadzonych z udziałem prokuratora czynności procesowych, funkcjonariusze policji w nieoznakowanym radiowozie próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę, który jednakże nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Gdy radiowóz wyprzedził uciekającego mężczyznę, ten zjechał z drogi głównej na drogę szutrową. Po ok. 250 metrach doszło do przewrócenia się motocykla. W wyniku wypadku kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu.

Z udziałem prokuratora przeprowadzono oględziny, zabezpieczono dowody. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że funkcjonariusze byli trzeźwi.”

Prokuratura informuje także, że przeprowadzona zostanie sekcja zwłok motocyklisty, a sprawie tragicznego wypadku wszczęte zostanie śledztwo z art. 177§2kk w zb. z art. 231§1kk (Śmiertelny wypadek drogowy oraz Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego).

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl