Legnica: motocyklista w trakcie egzaminu ratuje się przed wypadkiem

- Piotr Jędrzejak

Nie tylko zdał egzamin na prawko, ale dzięki swojemu refleksowi przeżył. A przy okazji stał się idolem internetu!

źródło: prw.pl

Film z kamery umieszczonej w pojeździe egzaminacyjnym obiega właśnie polską część internetu i jest niekwestionowanym hitem. Z kolei dzięki Portalowi Radia Wrocław znamy więcej szczegółów tej sytuacji. Sprawa jest prosta: nagrywany motocyklista jest właśnie w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Dojeżdża do skrzyżowania, zwalnia. Ma pierwszeństwo, więc nie zatrzymuje się. Gdy już jest na skrzyżowaniu, zauważa ciężarówkę nadjeżdżającą z prawej strony, jej kierowca ani nie zwalnia, ani nie zatrzymuje się – jest na podporządkowanej, a jednak przecina skrzyżowanie z pełnym impetem. Motocyklista hamuje w ostatniej chwili.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, motocyklista wykonał manewr idealnie, a dzięki szybkiej reakcji uchronił się przed bardzo poważnym wypadkiem.

Kierowca ciężarówki ma z kolei prze… przekichane. Nagranie z samochodu egzaminacyjnego to jeden dowód. Drugi to nagranie z kamery autobusu nadjeżdżającego z naprzeciwka – dzięki temu udało się ustalić wizerunek kierowcy oraz firmę, dla której pracuje jako kierowca.

„Prowadzimy teraz czynności, żeby ustalić tego kierującego” – mówi podinspektor Sławomir Masojć dla prw.pl. „Konsekwencje będą bardzo poważne. Nie skończy się to mandatem. Kierujemy wniosek do sądu. Tutaj możemy mówić o grzywnie do 5 tysięcy złotych. Będziemy także wnioskowali o zatrzymanie uprawnień do kierowania temu kierowcy i to może nawet na rok. Prawdopodobnie wiąże się to dla tego człowieka z utratą pracy.”

Główny bohater z kolei ma się dobrze. Zdał egzamin życia, zdał egzamin na prawko i teraz czeka tylko na wydanie dokumentu. Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi! 🙂

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl