Krosno, kolizja motocykla z samochodem, kto jest sprawcą?

- Piotr Jędrzejak

Zmiana pasa, wyprzedzanie, kolizja. Policja wciąż nie ustaliła sprawcy. A jakie jest Wasze zdanie?

Dnia 1. sierpnia w Krośnie doszło do pechowej kolizji, a wszystko zostało nagrane przez samochód z kamerką podróżujący tuż za głównymi bohaterami zdarzenia. Ulica Bieszczadzka. Lewy pas zaraz się skończy. Jedzie nim białe Polo, a tuż za nim motocykl. Kierowca Polo chce zmienić pas w prawo. Nawet nie zdążył najechać na linie oddzielające pasy i odbił kierownicą. Tam już znajdował się motocykl, który wyprzedzał Volkswagena. Samochód uderza w jednoślad. Motocyklista zostaje zrzucony ze swojego motocykla, szczęśliwie ląduje na trawie i nie uderza w ogrodzenie. Zobaczcie sami:

Sprawa urosła do rangi krajowej. Motocykliści burzą się, że samochód celowo chciał przetrącić motocyklistę. Kierowcy z kolei oskarżają motocyklistę o niepotrzebne wpychanie się. A Wy?

My tylko dodamy, że jazda motocyklem po mieście to często jazda defensywna, w której należy mieć oczy dookoła głowy i zwracać uwagę na każdy aspekt otaczającej sytuacji. Czy motocyklista wiedział, że pas zaraz się kończy? Ale co ważniejsze – czy zauważył, że zmieniający pas Polo, nie ma miejsca aby ten pas zmienić? Czy kierowca celowo uderzył w motocyklistę? Czy może „przestraszył się” złotego Matiza, który pojawił się po prawej stronie?

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Komendą Miejską Policji w Krośnie. Dowiedzieliśmy się, że w sprawie wciąż prowadzone są czynności ustalające. (Obaj kierujący byli trzeźwi.) Wygląda więc na to, że rzeczywiście nie jest jasne, kto jest winnym w tej kolizji. Jakie jest Wasze zdanie?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl