Krew za punkty – nowy projekt ustawy o zmniejszeniu liczby punktów karnych!
MotoRmania
5 sierpnia 2013

„Krew za punkty” to nowa inicjatywa PJN, który zakłada zmniejszenie ilości punktów karnych w zamian za oddanie krwi.

Informacja prasowa

W piątek 2. sierpnia, podczas konferencji prasowej w Katowicach, wiceprezes stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, dr Marek Migalski, poinformował, że PJN wystąpi o dokonanie zmiany w ustawie o ruchu drogowym i w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych ws. postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego. Konferencje prasowe dotyczące tego problemu odbyły się również w Szczecinie i w Bielsku Białej.

Obecnie, kierowca, który ma dużą ilość punktów karnych, może zapisać się na kurs, po którym anulowane zostanie maksymalnie 6 punktów. PJN proponuje, by zmniejszenie ilości punktów karnych było możliwe również dzięki oddaniu krwi. Za każde 450 mililitrów krwi miałyby ubywać 4 punkty. Możliwość oddania krwi przysługiwałaby dwa razy w roku.

Według propozycji ugrupowania, w przypadku oddania krwi w zamian za zmniejszenie liczby punktów karnych, nie byłoby możliwe jednocześnie skorzystanie z ulgi podatkowej z tytułu honorowego oddawania krwi.

Obecnie podatnik, który odda honorowo krew, może skorzystać ze specjalnej ulgi podatkowej – może od dochodu odliczyć ekwiwalent za każdy litr oddanej krwi.

Dr Migalski poinformował, że zostanie wysłane pismo do wszystkich klubów parlamentarnych oraz do Ministra Zdrowia i Ministra Spraw Wewnętrznych.

„Mogą go nawet potraktować jako swój. Może uznają, że różnice polityczne nie są tak istotne w takiej sprawie” – powiedział wiceszef PJN.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem ustawy [PDF]. Co uważacie o takim pomyśle?

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły