Krew za punkty – nowy projekt ustawy o zmniejszeniu liczby punktów karnych!

- MotoRmania

„Krew za punkty” to nowa inicjatywa PJN, który zakłada zmniejszenie ilości punktów karnych w zamian za oddanie krwi.

Informacja prasowa

W piątek 2. sierpnia, podczas konferencji prasowej w Katowicach, wiceprezes stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, dr Marek Migalski, poinformował, że PJN wystąpi o dokonanie zmiany w ustawie o ruchu drogowym i w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych ws. postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego. Konferencje prasowe dotyczące tego problemu odbyły się również w Szczecinie i w Bielsku Białej.

Obecnie, kierowca, który ma dużą ilość punktów karnych, może zapisać się na kurs, po którym anulowane zostanie maksymalnie 6 punktów. PJN proponuje, by zmniejszenie ilości punktów karnych było możliwe również dzięki oddaniu krwi. Za każde 450 mililitrów krwi miałyby ubywać 4 punkty. Możliwość oddania krwi przysługiwałaby dwa razy w roku.

Według propozycji ugrupowania, w przypadku oddania krwi w zamian za zmniejszenie liczby punktów karnych, nie byłoby możliwe jednocześnie skorzystanie z ulgi podatkowej z tytułu honorowego oddawania krwi.

Obecnie podatnik, który odda honorowo krew, może skorzystać ze specjalnej ulgi podatkowej – może od dochodu odliczyć ekwiwalent za każdy litr oddanej krwi.

Dr Migalski poinformował, że zostanie wysłane pismo do wszystkich klubów parlamentarnych oraz do Ministra Zdrowia i Ministra Spraw Wewnętrznych.

„Mogą go nawet potraktować jako swój. Może uznają, że różnice polityczne nie są tak istotne w takiej sprawie” – powiedział wiceszef PJN.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem ustawy [PDF]. Co uważacie o takim pomyśle?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl