Kłobuck: na motocyklu, pod wpływem, bez tablicy, ale z bronią i 0,5 kg amfetaminy
Piotr Jędrzejak
19 lipca 2019

Do zatrzymania doszło „tylko” dlatego, że policjanci zauważyli motocyklistę jadącego bez tablicy…

W trakcie patrolowania miasta Kłobuck pod Częstochową, funkcjonariusze zauważyli motocykl poruszający się bez tablicy rejestracyjnej. Gdy policjanci z drogówki chcieli go zatrzymać, motocyklista gwałtownie przyspieszył, usiłując uniknąć kontroli. Finalnie motocyklista doprowadził do kolizji z radiowozem, po czym szybko został zatrzymany przez mundurowych.

Kierowcą motocykla okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Kłobuck, a brak tablicy rejestracyjnej był jedynie pierwszym i najbardziej oczywistym [czyt. głupim] naruszeniem prawa. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało 0,5 promila alkoholu. Dalsze przeszukanie plecaka i testy wykazały, że mężczyzna przewoził ze sobą worek z amfetaminą o wadze ponad 0,5 kilograma, a także nielegalną broń palną oraz amunicję.

Zatrzymany na posterunku.

Dalsze śledztwo prowadzi prokurator. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnej broni i amunicji, a także kierowania motocyklem w stanie nietrzeźwości. Zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

„W toczącym się postępowaniu powołani zostaną biegli z zakresu toksykologi oraz balistyki, którzy dokładnie określą skład chemiczny zabezpieczonej substancji, a także wypowiedzą się na temat zabezpieczonej broni i amunicji. Dodatkowo analizie zostanie poddana krew pobrana od zatrzymanego 34-latka” – informuje Śląska Policja.

Amfetamina z plecaka.
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły