Kleszczów: dwóch motocyklistów nie żyje – jeździli po krętej drodze, zderzyli się czołowo

- Piotr Jędrzejak

Jechali z przeciwnych stron. Zderzyli się czołowo na łuku drogi.

Ulica milenijna w Dębinie, w gminie Kleszczów, jest dość popularnym miejscem wśród motocyklistów. Akurat ten odcinek drogi oferuje niezłej jakości asfalt i dobrze wyprofilowane zakręty.

27-letni Konrad i 25-letni Tomek wyciągnęli w niedzielę 9 czerwca swoje motocykle aby trochę pojeździć. Udali się na ul. Milenijną. Przed godziną 15:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Jak informuje Komenda Policji Powiatowej w Bełchatowie: „Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklami marki Suzuki jechali drogą z przeciwnych stron. Mijając się na łuku drogi doprowadzili do czołowego zderzenia pojazdów.”

Pomimo akcji reanimacyjnej, obaj motocykliści ponieśli śmierć na miejscu. W wyniku zderzenia oba motocykle zostały zupełnie zniszczone, a jeden z nich stanął w płomieniach. Policja ustala dokładne okoliczności wypadku.

Dębina Kleszczów zderzenie czołowe 2 motocykli (5) - fot OSP_pl

Przy tej smutnej okazji, policja apeluje do motocyklistów o zachowanie bezpieczeństwa:

„Motocyklisto pamiętaj! Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Przestrzegaj przepisów o ruchu drogowym. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to brawura, brak przewidywania, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Środek pasa nie jest najbezpieczniejszym miejscem do jazdy! Zawsze trzeba mieć na uwadze, że możemy znajdować się w martwym polu widzenia innego kierowcy. Ostrożności nigdy nie za wiele.”

Dębina Kleszczów zderzenie czołowe 2 motocykli (4) - fot OSP_pl

Sami także jeździmy motocyklami, również po krętych drogach publicznych. Niestety ulica to nie tor. W warunkach drogowych należy zachować większy margines bezpieczeństwa zarówno pod względem własnych umiejętności, ale także względem zachowania innych użytkowników dróg. Odpowiednia trajektoria w zakręcie oraz nieprzekraczanie ciągłych linii to klucz do zapewnienia sobie czasu na reakcję.

Rodzinie, przyjaciołom oraz bliskim Konrada i Tomka składamy wyrazy współczucia.

Dębina Kleszczów zderzenie czołowe 2 motocykli (3) - fot OSP_pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl