Kleszczów: dwóch motocyklistów nie żyje – jeździli po krętej drodze, zderzyli się czołowo
Piotr Jędrzejak
11 czerwca 2019

Jechali z przeciwnych stron. Zderzyli się czołowo na łuku drogi.

Ulica milenijna w Dębinie, w gminie Kleszczów, jest dość popularnym miejscem wśród motocyklistów. Akurat ten odcinek drogi oferuje niezłej jakości asfalt i dobrze wyprofilowane zakręty.

27-letni Konrad i 25-letni Tomek wyciągnęli w niedzielę 9 czerwca swoje motocykle aby trochę pojeździć. Udali się na ul. Milenijną. Przed godziną 15:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Jak informuje Komenda Policji Powiatowej w Bełchatowie: „Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklami marki Suzuki jechali drogą z przeciwnych stron. Mijając się na łuku drogi doprowadzili do czołowego zderzenia pojazdów.”

Pomimo akcji reanimacyjnej, obaj motocykliści ponieśli śmierć na miejscu. W wyniku zderzenia oba motocykle zostały zupełnie zniszczone, a jeden z nich stanął w płomieniach. Policja ustala dokładne okoliczności wypadku.

Przy tej smutnej okazji, policja apeluje do motocyklistów o zachowanie bezpieczeństwa:

„Motocyklisto pamiętaj! Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Przestrzegaj przepisów o ruchu drogowym. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to brawura, brak przewidywania, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Środek pasa nie jest najbezpieczniejszym miejscem do jazdy! Zawsze trzeba mieć na uwadze, że możemy znajdować się w martwym polu widzenia innego kierowcy. Ostrożności nigdy nie za wiele.”

Sami także jeździmy motocyklami, również po krętych drogach publicznych. Niestety ulica to nie tor. W warunkach drogowych należy zachować większy margines bezpieczeństwa zarówno pod względem własnych umiejętności, ale także względem zachowania innych użytkowników dróg. Odpowiednia trajektoria w zakręcie oraz nieprzekraczanie ciągłych linii to klucz do zapewnienia sobie czasu na reakcję.

Rodzinie, przyjaciołom oraz bliskim Konrada i Tomka składamy wyrazy współczucia.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły