Kiedy nie wszystko zmieści się do plecaka – kufry motocyklowe Moretti
MotoRmania
29 sierpnia 2018

Sezon urlopowy powoli dobiega końca, jednak ten motocyklowy jeszcze się nie kończy. Ilu z nas zastanawiało się, czy może nie wyrwać się gdzieś choćby na weekend. Tylko w co tu zapakować bagaże? Plecak może być niekomfortowy podczas jazdy we dwoje, natomiast kupowanie sakw czy aluminiowych kufrów zbyt obciąży nasz i tak zmęczony wakacjami portfel.

informacja prasowa

Tanią i dostępną opcją okazują się kufry z tworzywa sztucznego, które można dopasować do większości pojazdów. Często widujemy je na bagażnikach miejskich skuterów jednak odpowiednio dobrane i zamocowane do motocykla mogą wyglądać równie dobrze. Rzeczywiście coraz więcej motocykli jeździ z kufrem „na co dzień”. Producenci oferują je w różnych rozmiarach i malowaniach, dlatego każdy na pewno dopasuje coś do swojego pojazdu.

Zaletą tego typu kufrów jest na pewno lekkość tworzywa z jakiego zostały wykonane. Nawet duży kufer, który jest w stanie pomieścić 2 kaski, bez problemu można zdjąć ze stelaża i w razie potrzeby zabrać do pensjonatu, w którym akurat tej nocy postanowiliśmy się zatrzymać. Kufer zamocowany na górnym stelażu nie zwiększa szerokości motocykla, więc nie ma obaw przy manewrowaniu w ciasnych miejscach lub pomiędzy samochodami. Przy wyborze należy pamiętać, że duży litraż nie zawsze pozwoli nam zapakować wszystko co chcemy. Finezyjne kształty często ograniczają możliwości zapakowania większych rzeczy.

Kufry z tworzywa sztucznego mogą również zwiększyć poczucie bezpieczeństwa na drodze. Odblaskowe elementy lub zintegrowane z motocyklem światła stopu poprawiają naszą widoczność po zmierzchu. W droższych kufrach spotkać możemy nawet oparcie dla pasażera, które okazuje się zbawienne podczas dalszych podróży. Kufry zamykane są na zamek, a więc nie ma obawy o przypadkową utratę lub kradzież bagaży.

Niestety kufry z tworzywa sztucznego mają też wady. A właściwie jedną. Nie są tak trwałe jak ich aluminiowe odpowiedniki. Jeden nieszczęśliwy upadek i kufer może pęknąć. Rekompensuje to jednak przystępna cena. Tym bardziej, że upadek takiego kufra nie zdarza się zbyt często. Kiedy potrzebujemy większej przestrzeni bagażowej niedużym kosztem, to kufry z tworzywa sztucznego mogą okazać się dobrym rozwiązaniem.

Szeroki wybór kufrów w przystępnych cenach oferuje Moretti Parts. Pojemność kufrów Moretti zaczyna się od 28 i kończy na 51 litrach, a ceny wahają się w zakresie 85 – 199 zł. Więcej na www.morettiparts.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły