Kiedy nie wszystko zmieści się do plecaka – kufry motocyklowe Moretti

- MotoRmania

Sezon urlopowy powoli dobiega końca, jednak ten motocyklowy jeszcze się nie kończy. Ilu z nas zastanawiało się, czy może nie wyrwać się gdzieś choćby na weekend. Tylko w co tu zapakować bagaże? Plecak może być niekomfortowy podczas jazdy we dwoje, natomiast kupowanie sakw czy aluminiowych kufrów zbyt obciąży nasz i tak zmęczony wakacjami portfel.

informacja prasowa

Tanią i dostępną opcją okazują się kufry z tworzywa sztucznego, które można dopasować do większości pojazdów. Często widujemy je na bagażnikach miejskich skuterów jednak odpowiednio dobrane i zamocowane do motocykla mogą wyglądać równie dobrze. Rzeczywiście coraz więcej motocykli jeździ z kufrem „na co dzień”. Producenci oferują je w różnych rozmiarach i malowaniach, dlatego każdy na pewno dopasuje coś do swojego pojazdu.

Kufry motocyklowe moretti (6)

Zaletą tego typu kufrów jest na pewno lekkość tworzywa z jakiego zostały wykonane. Nawet duży kufer, który jest w stanie pomieścić 2 kaski, bez problemu można zdjąć ze stelaża i w razie potrzeby zabrać do pensjonatu, w którym akurat tej nocy postanowiliśmy się zatrzymać. Kufer zamocowany na górnym stelażu nie zwiększa szerokości motocykla, więc nie ma obaw przy manewrowaniu w ciasnych miejscach lub pomiędzy samochodami. Przy wyborze należy pamiętać, że duży litraż nie zawsze pozwoli nam zapakować wszystko co chcemy. Finezyjne kształty często ograniczają możliwości zapakowania większych rzeczy.

Kufry z tworzywa sztucznego mogą również zwiększyć poczucie bezpieczeństwa na drodze. Odblaskowe elementy lub zintegrowane z motocyklem światła stopu poprawiają naszą widoczność po zmierzchu. W droższych kufrach spotkać możemy nawet oparcie dla pasażera, które okazuje się zbawienne podczas dalszych podróży. Kufry zamykane są na zamek, a więc nie ma obawy o przypadkową utratę lub kradzież bagaży.

Kufry motocyklowe moretti (4)

Niestety kufry z tworzywa sztucznego mają też wady. A właściwie jedną. Nie są tak trwałe jak ich aluminiowe odpowiedniki. Jeden nieszczęśliwy upadek i kufer może pęknąć. Rekompensuje to jednak przystępna cena. Tym bardziej, że upadek takiego kufra nie zdarza się zbyt często. Kiedy potrzebujemy większej przestrzeni bagażowej niedużym kosztem, to kufry z tworzywa sztucznego mogą okazać się dobrym rozwiązaniem.

Szeroki wybór kufrów w przystępnych cenach oferuje Moretti Parts. Pojemność kufrów Moretti zaczyna się od 28 i kończy na 51 litrach, a ceny wahają się w zakresie 85 – 199 zł. Więcej na www.morettiparts.pl

Kufry motocyklowe moretti (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl