Kamper na wakacje? Ile to kosztuje?
MotoRmania
8 maja 2014

Wynajęcie kampera to spore koszty. Jeśli marzysz o wakacjach spędzonych w takim pojeździe musisz się liczyć nie tylko z opłatą za wynajęte auto, ale również z dodatkowymi kosztami. Zobacz, za co będziesz musiał zapłacić wypożyczając kampera na wakacje.

Art. sponsorowany

Zaliczka

Pierwszą opłatą, z jaką należy się liczyć jest zaliczka. Należy ją wpłacić w chwili potwierdzania rezerwacji pojazdu. Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub za pośrednictwem internetu, co jest znacznie szybszą i wygodniejszą opcją. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło np. wypożyczalnia samochodów Wrocław i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Zapłata za wynajem

Główną część ceny za wynajęcie pojazdu stanowi opłata za jego wypożyczenie. Najczęściej jest to kwota naliczana za każdą kolejną dobę użytkowania kampera. W przypadku tego typu aut wysokość opłaty uzależniona jest od wielkości pojazdu i jego wyposażenia. Na koszt wynajmu ma również wpływ czas, kiedy pojazd jest wynajmowany – okres wakacyjny i świąteczny zazwyczaj podnosi cenę.

Opłata serwisowa

W przypadku wynajmu kamperów do ceny wynajmu doliczana jest obowiązkowa opłata serwisowa. Pokrywa ona koszty takie jak mycie i czyszczenie kampera, uzupełnienie pojemników z czystą wodą, opróżnienie pojemników z wodą zanieczyszczoną, butlę gazową, płyn do chemicznej toalety, specjalny papier toaletowy itd. W opłacie serwisowej znajduje się również przeszkolenie dotyczące korzystania z kampera.

Dodatkowy sprzęt

Wypożyczalnie wynajmujące kampery mają zazwyczaj w swojej ofercie dodatkowy sprzęt, który doskonale sprawdza się podczas wypadów za miasto. Najczęściej za dodatkowa opłatą dostępne są naczynia, grill, stolik i krzesła turystyczne, dodatkowy płyn do toalety, papier toaletowy, butla gazowa itp.

Dopłata za nadliczbowe kilometry

Niektóre wypożyczalnie pojazdów nakładają na kampery dobowy limit kilometrów. Za każdy dodatkowy kilometr wynajmujący musi dodatkowo zapłacić. Dlatego też przeglądając oferty warto dokładnie sprawdzić czy firma limituje kilometry czy też nie.

Inne

Przed wynajęciem kampera należy bardzo dokładnie przeczytać umowę najmu, w której muszą być uwzględnione wszystkie dodatkowe koszty. Ponadto warto zapoznać się również z warunkami ubezpieczenia pojazdu. Jeśli uważasz je za niewystarczające możesz wykupić dodatkową polisę.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły