I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – policja zaprasza do dyskusji!

- Piotr Jędrzejak

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego postanowiła podjąć działania w kierunku podniesienia bezpieczeństwa motocyklistów na drogach. Jak to zrobić? Najlepiej zapytać o to samych motocyklistów!

Stąd własnie pomysł na pierwszą edycję Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W planie znalazła się debata na temat bezpieczeństwa z dwoma panelami:
1 – Kształtowanie polityki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów;
2 – Działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa motocyklistów.

Cel jest prosty i szczytny. Wydział BRD chce poznać potrzeby motocyklistów, chce zaprosić do rozmowy i dyskusji, ale także chce, aby kierowcy samochodów podnieśli swoją świadomość dotyczącą motocykli i ich bezpieczeństwa.

motocyklowy kongres bezpieczenstwa (1)

Wydarzenie odbędzie się w Warszawie, dnia 22. września w godz. 11:00-15:00 w Automobilklubie Polskim na Lotnisku Bemowo. Poza panelami dyskusyjnymi, w planie jest także część wystawiennicza, a tam symulatory: dachowania, zderzeń i jazdy 3D. Do tego także kaskaderska symulacja wypadku, stoiska wystawiennicze oraz prezentacja służb.

Zaproszeni są wszyscy! Na część wystawienniczą wstęp jest wolny. Na panele dyskusyjne wstęp jest również nieodpłatny, jednak należy wcześniej zarejestrować się pod adresem [email protected]. Szczegóły na załączonych plakatach oraz pod wspomnianym mailem.

motocyklowy kongres bezpieczenstwa (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl