Honda Goldwing z lat 2000 – 2015: akcja serwisowa tylnego hamulca

- Piotr Jędrzejak

Honda zauważyła w Gold Wingach problem z układem hamulcowym. Japończycy podchodzą do sprawy poważnie i wzywają na nieodpłatną naprawę motocykle nawet 15-letnie!

Jak czytamy na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

Przedsiębiorca Honda Motor Europe Ltd. (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce, z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre motocykle marki Honda:

– GL1800, GL1800A, wyprodukowane w latach 2000 – 2009 w USA,
– GL1800, wyprodukowane w latach 2012 – 2015 w Japonii,
– GL1800B, wyprodukowane w latach 2013 – 2015 w Japonii,

mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Poinformowano, że w ww. pojazdach zastosowano pompę pomocniczą układu hamulcowego z zaworem zwrotnym, który jest podatny na zablokowanie zanieczyszczeniami powstającymi w płynie hamulcowym. Nieodpowiednia obsługa serwisowa podczas wymiany płynu hamulcowego, bądź bardzo długi postój motocykla może doprowadzić do  zablokowania przepływu płynu hamulcowego w otworze zaworu zwrotnego. Może to objawiać się przyhamowywaniem tylnego koła.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 404 pojazdy. Lista numerów VIN [PDF].

Przedsiębiorca zadeklarował, że wszyscy posiadacze motocykli objętych kampanią zostaną wezwani do serwisów w celu dokonania bezpłatnej naprawy.

Informacji związanych z kampanią udziela Honda Motor Europe Ltd. (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce (adres: ul. Puławska 381, 02-801 Warszawa; tel.: 801 811 711).

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl