Gymkhana GRiD 2019 w Warszawie już 7 września

- Piotr Jędrzejak
  •  Światowe finały Gymkhany GRiD 2019 odbędą się w Warszawie
  •  64 kierowców z całego świata weźmie udział w wydarzeniu
  •  GRiD 2019 będzie 10. edycją tych zawodów

informacja prasowa

Pewnie słyszeliście, że Gymkhana GRiD odbędzie się w Polsce 7 września, ale nie wiecie jeszcze, gdzie dokładnie. PTAK Warsaw Expo to największe centrum targowo-kongresowe w Polsce i Europie Środkowej. To właśnie tutaj rozegra się 10. edycja finałów Gymkhany GRiD.

Bazując na doświadczeniu z poprzednich edycji, w których wygrywali Johan Kristofferson, Daigo Saito, Luke Woodham i Petter Solberg, tor w Polsce będzie jednym z najszybszych, największych i najtrudniejszych pod względem technicznym, jaki do tej pory powstał.

O podium będzie walczyć 64 kierowców wyłonionych podczas rund kwalifikacyjnych w Japonii, RPA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Hiszpanii oraz Polsce.

Gymkhana GRID w Polsce (5)

Wyjątkowy format GRiD zawładnął światem motorsportu od samego początku, czyli inauguracyjnych zawodów w Irwindale w Kalifornii w 2010 roku. Rywalizacja jest podzielona na dwie klasy – AWD (auta z napędem na obie osie) i RWD (pojazdy z napędem na tylną oś). To połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem.

– To wspaniałe, jak koncept rozwinął się przez te 10 lat – tłumaczy Ken Block – Zespół Monster Energy wykonał świetną robotę, rozbudowując to wydarzenie w Europie i RPA. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Zawsze chciałem spopularyzować Gymkhanę wśród większej liczby osób – dzięki GRiD to się udaje. Nie mogę już doczekać się finałów w Warszawie we wrześniu. 

Zabiorę ze sobą mojego nowego Forda Escorta RS Cosworth, czyli Cossie 2.0. Powinien sobie dobrze poradzić na torze. GRiD będzie także częścią tegorocznego Cossie World Tour. Czy ja i mój zespół jesteśmy podekscytowani podróżą do Polski? Jesteśmy bardzo podekscytowani!

Gymkhana GRID w Polsce (7)

– To dla nas zaszczyt i jednocześnie wyzwanie, gościć tak ogromną i ważną imprezę motorsportową na terenie Ptak Warsaw Expo. Czeka nas efektowne i pełne adrenaliny wydarzenie. Ken Block, Petter Solberg, Daigo Saito i 10 edycja Gymkhany Grid – ci kierowcy robią niesamowite rzeczy samochodem w poślizgu kontrolowanym. Symfonia dźwięków potężnych silników, chmury kurtyny dymnej z opon i śmietanka towarzyska. Tego jeszcze w Polsce nie było, dodaje Tomasz Szypuła, prezes PTAK Warsaw Expo.

Sprawdzajcie stronę GymkhanaGRiD.com i profil na Facebooku, gdzie będą pojawiać się kolejne informacje…

Gymkhana GRID w Polsce (3)

Gymkhana GRID w Polsce (4)

Gymkhana GRID w Polsce (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl