Gdzie doskonalić technikę jazdy na motocyklu, czyli Bezpieczna Jazda z Motorismo!

- MotoRmania

Sprawdź, co ekipa z Motorismo wraz z trenerami przygotowała na tegoroczną edycję szkolenia!

Informacja prasowa

Tor Poznań zostanie oblężony przez Motorismo 27 lipca. Będziemy gościć ponad 60 motocyklistów! Zarówno tych początkujących jak i doświadczonych, ale świadomych potrzeby ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i treningu. Poniżej znajdziecie główne Bezpieczna Jazda z Motorismo (18)tematy, które będą poruszane przez ekipę Motorismo wraz z trenerami!

1. Zanim polatamy… czyli bezpieczeństwo i odpowiednie przygotowanie swojej maszyny do jazdy
Tu będziesz mieć okazję do zapoznania się z najważniejszymi elementami obsługi swojego sprzęta w codziennym użytkowaniu i przekonasz się, jak odpowiednia pozycja, dopasowana do Twojej wersji moto potrafi skutecznie podnieść komfort jazdy i zaoszczędzić przykrych dolegliwości bólowych pleców 😉

Przypomnimy sobie również podstawowe elementy pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokażemy dokładnie co i jak zrobić, aby poszkodowanemu w wypadku pomóc, a nie zaszkodzić. Warto pamiętać o właściwym opatrzeniu ran, zabezpieczeniu obrażeń oraz o zasadach prawidłowej reanimacji, które niejednokrotnie decydują o ratowaniu życia.

2. Co i jak… czyli efektywne techniki jazdy motocyklem
Bezpieczna Jazda z Motorismo (6)Na przestrzeni toru nauczysz się przydatnego w codziennej jeździe – skutecznego przyspieszania oraz hamowania. Poznasz zalety zachowania prawidłowego toru jazdy i wypracujesz umiejętność ciasnych manewrów z użyciem (zapomnianego często) tylnego hamulca. Użyteczność ta bardzo sprytnie sprawdza się w codziennych warunkach, uczy płynnej jazdy w zatłoczonych, miejskich warunkach, jednocześnie w pełni wykorzystując walory motocykla. A to dopiero początek…. Będziesz mieć okazję zaliczyć słynny „test łosia”, czy też wypracować umiejętność nagłej zmiany kierunku jazdy przy zachowaniu ciągłej stabilności motocykla. Techniki te – wypracowane i instynktownie stosowane – ustrzegą Cię przed nieoczekiwanymi i znikąd pojawiającymi się przeszkodami na drodze. Świadome działanie i zachowanie w tym przypadku mogą uratować Twoje zdrowie i życie.

3. Voyage, voyage…. czyli typowe elementy jazdy turystycznej
Turystyka motocyklowa nadal pozostaje jazdą samą w sobie, jednak z punktu widzenia odpowiedzialnego i gotowego na wszelkie kaprysy pogodowe moto-turysty, istnieje kilka godnych Bezpieczna Jazda z Motorismo (16)omówienia i przećwiczenia elementów. Naszym sprzymierzeńcem na tym etapie szkolenia staje się deszcz. Oprócz podstaw stroju zapewniającego w tych warunkach odpowiednio suchy komfort podróży, poznasz zasady jazdy na mokrej nawierzchni. Przekonasz się jak różnie reaguje maszyna na „polecenia” w zależności od stopnia zwilgocenia nawierzchni. Dowiesz się jak wpłynąć na posłuszność Twojego rumaka w warunkach umiarkowanej „śliskości”.

4. 3,2,1,start!… czyli podstawy jazdy sportowej
Większość z Was czeka i z pewnością szykuje się właśnie na ten spektakularny etap. Być na torze i nie przekonać się, jak to jest być Lorenzo czy Valentino, to tak jak być w wesołym miasteczku i nie przejechać się kolejką górską. Zanim jednak odkręcimy manetę i sprawdzimy czy licznik prędkości faktycznie można zamknąć…. Poznamy specyficzne zasady rządzące techniką jazdy przy wysokich prędkościach. Bowiem Bezpieczna Jazda z Motorismo (21)„szybko” nie musi wcale oznaczać niebezpiecznie! Wypracujcie techniki okiełznania swojej maszyny ze szczególnym naciskiem na jazdę w łuku z zachowaniem „ciągłego gazu”. Przekonajcie się, że przy odpowiednim „zarządzaniu” motocyklem, nawet przy dużych prędkościach i ślizgach jesteście w stanie wypracować pełną kontrolę oraz stabilność.

Techniki i manewry to jedno, natomiast emocje i niesamowita frajda – bezcenne…

Reasumując – bądźcie z nami, prawdziwa uczta czeka na torze 😉

W kolejnej publikacji przedstawimy szczegółowy plan całego dnia treningowego!

Zobacz filmiki z zeszłego roku!

Edycja 14. lipca 2013:

Edycja 11. sierpnia 2013:

Jak się dostać? Czytaj więcej na motorismo.pl!

baner www

Bezpieczna Jazda z Motorismo (22)

Patroni:
patroni motorismo

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl