Komiczna gleba: shimmy na torze z finałem w…

- Piotr Jędrzejak

Tak, wiemy, gleby nie są zabawne – przecież każdy wypadek to niebezpieczeństwo zniszczeń motocykla, kontuzji kierowcy, a czasem jeszcze gorzej… Ale po obejrzeniu tego klipu przyznacie, że można poczynić wyjątek od reguły!

Akcja dzieje się na holenderskim torze kartingowym Pottendijk. Dwóch kolegów ustawiło się na początku najdłużej prostej – postanowili sprawdzić, który ma lepszy start i mocniejszy motocykl. No i ten szybszy kolega złapał shimmy. Nie do końca wiemy czemu (odwrócił się i zaburzył stabilność?), ale amortyzator skrętu na pewno by pomógł. Tak go wyrzuciło, że wylądował klatką piersiową na kierownicy, z nogami w górze – i tak został! Biedny chyba nie wiedział co się stało i co ma zrobić – w końcu zbliżenie na własną przednią oponę w trakcie jazdy to dość nietypowa sytuacja. Motocykl pojechał dalej tam, gdzie sam chciał, czyli w zielone. Zazwyczaj kończy się to zwykłą glebą w krzakach, ale nie tym razem. Wzdłuż prostej startowej, za niedużym wałem płynął strumyk…

Na szczęście nikomu nic się nie stało!

Jacek, dzięki za podesłanie linka!jozin z bazin

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl