Fotoradary w Warszawie już działają. Sprawdź mapę fotoradarów!

- Piotr Jędrzejak

„Mam dla państwa dobrą wiadomość, fotoradary zostały uruchomione o godz. 9.30 na rzecz poprawy bezpieczeństwa”.

Od 1. stycznia 2016 roku straże miejskie i gminne straciły prawo do obsługi fotoradarów. Od tamtego czasu, czyli od ponad roku urządzenia stoją bezczynnie. Według nowego prawa jedynie Generalna Inspekcja Transportu Drogowego może obsługiwać fotoradary. Warszawa została pierwszym miastem w kraju, w którym ITD przejęło maszyny.

O tym, że fotoradary ruszą dziś, w Wielki Piątek, już informowaliśmy na naszych stronach. No i rzeczywiście, Inspekcja dopięła swego. „Mam dla państwa dobrą wiadomość, fotoradary zostały uruchomione o godz. 9.30 na rzecz poprawy bezpieczeństwa” – poinformował Marek Konkolewski, dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD. Wiadomo już, które dokładnie fotoradary funkcjonują, jest ich 20 sztuk:

– Skrzyżowanie ul. Sobieskiego i Witosa: 4 fotoradary.
– Skrzyżowanie ul. Zamienieckiej z Ostrobramską i Fieldorfa: 3 fotoradary.
– Skrzyżowanie al. Krakowskiej i ul. 17 stycznia: 2 fotoradary.
– Skrzyżowanie ul. Grójeckiej i Dickensa: 2 fotoradary.
– ul Modlińska w okolicach ul. Jana Żyżki: 2 fotoradary.
– Skrzyżowanie ul. Radzymińskiej i Bystrej: 1 fotoradar.
– Skrzyżowanie al. Niepodległości z ul Batorego: 1 fotoradar
– ul. Spacerowa 20a: 1 fotoradar.
– most Gdański przy ul. Słomińskiego: 1 fotoradar.
– ul. Armii Krajowej 60: 1 fotoradar.
– al. KEN 105: 1 fotoradar.
– Trakt Brzeski przy ul. Objazdowej: 1 fotoradar.

mapa fotoradarów warszawa od 14 kwietnia 2017

Mapa warszawskich fotoradarów na 14. kwietnia 2017 r.
Autor grafiki: tvn24.pl

Wojciech Król z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym ponadto informuje, że w późniejszym terminie zostaną uruchomione fotoradary przy ul. Przyczółkowej, na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Budy oraz na Wisłostradzie przy ul. Karowej. Jak mówi Wojciech Król: „Zostały przez nas przejęte później ze względu na stan techniczny. Dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej je uruchomić.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl