Druga edycja Ducati, Triumph Speed-Day coraz bliżej!
MotoRmania
28 maja 2014

Organizatorzy imprezy Ducati, Triumph Speed-Day nie pozostali obojętni wobec opinii uczestników pierwszej edycji, szykując dla wszystkich posiadaczy Triumphów i Ducati aż dwie imprezy w sezonie 2014.

Informacja prasowa

Pierwszą imprezę sezonu 2014 mamy właśnie za sobą. Organizatorzy zebrali przeszło 100 maszyn na torze – wszystkie bolońskiej lub brytyjskiej marki. To widok, którego nie doświadczycie nigdzie indziej, który świadczy o powodzeniu pomysłu i świetnym odbiorze samej imprezy.

Od godziny 08:00 22 maja Tor Poznań zaczęły okupować Triumphy i Ducati. Po rozpakowaniu się i rejestracji, przyszła kolej na spotkanie w kafejce torowej, gdzie po krótkiej prezentacji i omówieniu atrakcji, grupka debiutujących na torze przystąpiła do egzaminu na moto kartę.

Impreza odbywała się w formule Speed-Day. Wszystkich uczestników podzielono na 3 grupy względem doświadczenia.

Głównymi atrakcjami byli goście specjalni, doświadczeni motocykliści którzy służyli swoją pomocą w szkoleniu. Imprezę zaszczyciła swoją obecnością 4. zawodniczka klasy supersport z sezonu 2013 WMMP, ambasadorka marki IXON – Natalia Florek. Która prowadziła po torze każdego uczestnika, który do niej się zgłosił.

W boksie Ducati Toruń uczestnicy mogli spotkać zawodników Ducati Toruń Team, którzy także służyli pomocą instruktorską.

W przerwie imprezy organizatorzy zaaranżowali pokazowy start wyścigu, który przyciągnął uwagę wielu przybyłych gości.

Taka symulacja dała wszystkim widzom przedsmak tego, co jest bardzo bliskie obu markom w tym sezonie, z uwagi na starty Ducati Toruń Team w serialu WMMP oraz na Daytona Speed-Day Cup, markowy puchar Triumpha, który zadebiutował z powodzeniem w tym sezonie.

Piękne słońce, niesamowita atmosfera, dziesiątki uczestników z osobami towarzyszącymi, rodzinami i znajomymi w efekcie zaowocowały fantastyczną imprezą. Kolejna edycja już w sierpniu, a wszystkie zapowiedzi dotyczące kolejnych edycji oraz zdjęcia, relacje i filmy z edycji które już za nami znajdziecie na oficjalnych profilach FB: DucatiPolska, TriumphMotocykle oraz DucatiTriumphSpeedDay.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły