Doskonalenie jazdy motocyklem – szkolenie w Bydgoszczy

- MotoRmania

SzkolenieMotocyklowe.pl już 28. czerwca zaprasza na tor Bydgoszcz, gdzie odbędzie się szkolenie wg formuły: pakiet ćwiczeń poprawiających bezpieczeństwo na motocyklu oraz pakiet jazda torowa.

Informacja prasowa

Na szkolenie zapraszamy każdego motocyklistę, bez względu na umiejętności. Podstawowym mottem tego spotkania jest nauka Natalia Florek Pannonia ringbezpiecznej jazdy, opanowanie sytuacji awaryjnych bez uszczerbku dla zdrowia motocyklisty i motocykla. 😉 Podczas tego szkolenia na nitce toru w Bydgoszczy wykonacie szereg ćwiczeń poprawiających technikę kierowania przy małych prędkościach oraz manewry awaryjne takie jak nagłe zatrzymanie motocykla i omijanie przeszkody.

Zajęcia poprowadzą instruktorzy nauki i techniki jazdy. Całość szkolenia odbędzie się na torze asfaltowym – kartingowym zlokalizowanym w Bydgoszczy. Swój udział w szkoleniu potwierdziła Natalia Florek – bardzo utalentowana zawodniczka wyścigów motocyklowych.

Program szkolenia:
1. Kontrola stanu technicznego motocykli i podstawowe regulacje, wszędzie tam gdzie będzie to potrzebne.
2. Zajęcia teoretyczne – przypomnienie podstawowych technik potrzebnych podczas jazdy. Duży nacisk jak zwykle położymy na naukę hamowania i unikania ryzyka (omijania przeszkody), ale również nie zabraknie wiedzy o prawidłowych technikach przyspieszania, zmiany biegów, czy manewrowania w trudnych i ciasnych miejscach. Część teoretyczna trwa u nas ok. 1-1,5 godziny w zależności od ilości pytań zadanych przez uczestników. Staramy się jednak, aby możliwie dużo czasu spędzić na torze wykonując zadania i jeżdżąc na motocyklu.
3. Zajęcia praktyczne cz. I – tor jest podzielony na niezależne moduły szkoleniowe i uczestnicy przemieszczając się między nimi wykonują kolejne ćwiczenia. Nie zabraknie ciasnego manewrowania, dynamicznego omijania przeszkody oraz hamowania i próby zatrzymania motocykla na najkrótszym możliwym odcinku. Każdy moduł jest obsługiwany przez co najmniej jednego instruktora, co pozwala wyłapać błędy i udzielić na bieżąco wskazówek dla uczestników.
4. Zajęcia praktyczne cz. II – jazda po nitce toru z udziałem instruktorów i Natalii Florek. Pokażemy Wam optymalny tor przejazdu, a chętni będą mogli wykonać kilka okrążeń z instruktorami korzystając z bezprzewodowej łączności. W ten sposób instruktor jadąc za Wami może na bieżąco korygować poczynania uczestnika.

Charakterystyka toru w Bydgoszczy

Wykorzystujemy tor kartingowy, który od ubiegłego roku dostał nową, bardzo przyczepną nawierzchnię. Długość nitki toru tor kartingowy bydgoszczwynosi 1017 metrów zaś szerokość od 8 do 12 metrów. Obiekt jest homologowany do wyścigów, a tym samym wyposażony we wszelkiego rodzaju zabezpieczenia pozwalające na bezpieczną jazdę i wykonywanie kolejnych zadań. Różnorodne zakręty w prawą i lewą stronę z różnym profilowaniem dają ogromne możliwości do treningu dla motocyklistów poruszających się w normalnych ruchu ulicznym, a głównie dla takich osób kierujemy nasze szkolenia.

UWAGA! Rezerwacje i wpłaty dokonane do 25 maja 2014 (liczy się data wpływu środków na nasze konto) organizator premiuje 10% zniżką od ceny szkolenia. Wszelkie szczegóły, możliwości transportu motocykla, formularz rezerwacyjny oraz cenę znajdziecie na stronie organizatora.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl