Czy palenie za kierownicą powinno być zakazane? [ANKIETA]
Piotr Jędrzejak
17 kwietnia 2013

Jako motocykliści powinniśmy doceniać wszystkie przepisy, które eliminują rozkojarzenie wśród kierowców samochodów – bo ile razy można słuchać „przepraszam, nie zauważyłem cię…”?

Właśnie dlatego podoba nam się, że korzystanie z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu jest surowo zabronione. Chyba zgodzicie się, że trzymanie komórki, skupienie na drodze oraz wykonywanie manewrów raczej nie łączą się ze sobą zbyt dobrze. A jak to jest z paleniem papierosów? Wprawdzie uwaga nie jest wtedy rozkojarzona aż tak bardzo, jako że z papierosem najczęściej się nie rozmawia, ale jest to jedna ręka mniej do kierowania samochodem!

Brytyjski instytut zajmujący się bezpieczeństwem na drogach – IAM, doszedł ostatnio do wniosku, że palenie za kółkiem powinno być tak samo zabronione, jak rozmawianie przez telefon. Swoje badania naukowcy poparli ankietą publiczną, w której udział wzięło 3016 osób. Wyniki były okazały się jednoznaczne – zaledwie dwa procent badanych odpowiedziało, że palenie i kierowanie nie powoduje żadnego niebezpieczeństwa. Zdecydowanie bardziej popularne były inne odpowiedzi – aż 48% respondentów uważa, że palenie papierosów za kierownicą jest nieodpowiedzialne, a 46% uważa, że jest tak samo niebezpieczne, jak rozmawianie przez telefon.

Co Wy o tym sądzicie?

[poll id=”14″]

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły