Chełm: WORD zbuduje tor kartingowy!
Piotr Jędrzejak
30 stycznia 2019

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie pozyskał środki na zbudowanie toru kartingowego!

Jak powiedział Mariusz Ostrowski, dyrektor WORDu w Chełmie, woj. lubelskie:
„Inwestycję chcemy podzielić na dwa etapy. Pierwszy to termomodernizacja budynku. Drugim etapem jest płyta poślizgowa i tor kartingowy. Tor chcemy sfinansować sami, ze środków przeznaczanych co roku na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast na płytę mamy zabezpieczone finanse z Unii Europejskiej. Wystartowaliśmy w konkursie i udało nam się pozyskać pieniądze.”

Rzeczywiście chełmski WORD w połowie stycznia ogłosił przetarg na termomodernizację swojego budynku pod kątem rozwoju Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Jak informuje chelm.naszemiasto.pl, dyrektor WORDu nie kryje, że wzoruje się na ODTJ-cie stworzonym przez WORD w Lublinie. W planie jest tor kartingowy z gokartami, który pełnić ma funkcję rozrywkową, a także płyta poślizgowa stanowiąca niezbędny element szkolenia kierowców samochodów.

Czy na nowy, chełmski tor kartingowy motocykle będą miały wstęp? Liczymy na to, w końcu trening nawet na małym torze to jedna z najlepszych form szkolenia i doskonalenia techniki jazdy motocyklem. Dyrektor WORDu zdradza, że więcej szczegółów na temat nowego obiektu przy naszej wschodniej granicy znanych będzie na przełomie marca i kwietnia.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły