Chełm: WORD zbuduje tor kartingowy!

- Piotr Jędrzejak

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie pozyskał środki na zbudowanie toru kartingowego!

Jak powiedział Mariusz Ostrowski, dyrektor WORDu w Chełmie, woj. lubelskie:
„Inwestycję chcemy podzielić na dwa etapy. Pierwszy to termomodernizacja budynku. Drugim etapem jest płyta poślizgowa i tor kartingowy. Tor chcemy sfinansować sami, ze środków przeznaczanych co roku na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast na płytę mamy zabezpieczone finanse z Unii Europejskiej. Wystartowaliśmy w konkursie i udało nam się pozyskać pieniądze.”

Rzeczywiście chełmski WORD w połowie stycznia ogłosił przetarg na termomodernizację swojego budynku pod kątem rozwoju Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Jak informuje chelm.naszemiasto.pl, dyrektor WORDu nie kryje, że wzoruje się na ODTJ-cie stworzonym przez WORD w Lublinie. W planie jest tor kartingowy z gokartami, który pełnić ma funkcję rozrywkową, a także płyta poślizgowa stanowiąca niezbędny element szkolenia kierowców samochodów.

Czy na nowy, chełmski tor kartingowy motocykle będą miały wstęp? Liczymy na to, w końcu trening nawet na małym torze to jedna z najlepszych form szkolenia i doskonalenia techniki jazdy motocyklem. Dyrektor WORDu zdradza, że więcej szczegółów na temat nowego obiektu przy naszej wschodniej granicy znanych będzie na przełomie marca i kwietnia.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl