Kompilacja filmów z odpalania silników motocyklowych na zimno

- Piotr Jędrzejak

Zauważyliśmy w internecie dziwną fascynację filmami, na których obejrzeć można odpalanie silników. Im silnik większy, starszy i zimniejszy, tym lepiej. Nie do końca wiemy skąd wzięła się ta fascynacja i początkowo myśleliśmy, że dotyczy jedynie tych najbardziej hardkorowych fanów mechaniki… Ale te filmy mają coś w sobie.

Nagrania z odpalania silników na zimno zbierają ogrom odsłon na YouTubie. My trafiliśmy na kompilację silników motocyklowych. Są V-Twiny, są rzędowe olejaki, dwusuwy, ale także skutery oraz motorynka z silnikiem kosiarki. Klip ma miesiąc i został obejrzany ponad ćwierć miliona razy. Całkiem niezła popularność prawda?

Na czym polega fenomen? Nie do końca wiemy, ale rzeczywiście czasem przyjemnie obserwować, jak zupełnie zimna kupa żelaztwa budzi się do życia. Z drugiej strony wśród komentujących jest też sporo innych głosów, na przykład „W dniu, w którym zostawię swojego Harleya w ten sposób na śniegu, skopcie mnie” lub też „Po co to robić. Olej jest gęsty, nie ma smarowania. Jedynie niepotrzebne zużycie silnika.” No to jak uważacie, czy filmy z odpalania zimnych silników są cool?

https://www.youtube.com/watch?v=lEXAdQmZFSk

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl