Białka: 13-latek wiózł pijanego ojca, uderzył w nich nieletni motocyklista

- Piotr Jędrzejak

Cała ta sytuacja wydaje się nierealna… A jednak.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, we wsi Białka (gm. Milejów), 40 kilometrów od Lublina, a czytamy o nim na portalu lublin112.pl. Około godz. 18:00 policjanci otrzymali wezwanie do wypadku, w którym zderzyły się motocykl Honda oraz osobówka, Renault Laguna. Na miejscu okazało się, że to motocyklista wymusił pierwszeństwo, ale nie była to zwykła kolizja.

wypadek motocykl samochod nieletni - fot lublin112_pl (2)

Mundurowi ustalili, że za kierownicą samochodu zasiadał 13-latek, a jego ojciec siedział na prawym fotelu. Motocyklem z kolei kierował 15-latek, przewożąc drugiego 15-latka, który ponadto jechał bez kasku.

Obaj kierujący oczywiście nie posiadali praw jazdy. Co więcej, badanie alkomatem wykazało, że ojciec 13-latka z samochodu ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Przekazał kierownicę 13-letniemu synowi tuż przed skrzyżowaniem, na którym doszło do wypadku. Sam ojciec również nie posiada uprawnień do kierowania, a wcześniej był już karany jazdę pod wpływem alkoholu.

Pijany ojciec trafił do policyjnego aresztu, a chłopców z niegroźnymi obrażeniami zabrano do szpitala. Dobrze, że chociaż nieletni byli trzeźwi… Mamy nadzieję, że chłopcy wyciągną z tego wypadku odpowiednie wnioski.

wypadek motocykl samochod nieletni - fot lublin112_pl (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl