MotoGP: Lowes za Smitha na Silverstone i Misano
Mick
29 sierpnia 2016

Alex Lowes zastąpi kontuzjowanego Bradleya Smitha podczas rund MotoGP na brytyjskim torze Silverstone i włoskim Misano.

zdjęcia: alexlowes22.com

Teoretycznie zespół Monster Yamaha Tech 3 nie musi od razu wystawiać zastępstwa za Brytyjczyka, który w miniony weekend nabawił się kontuzji nogi podczas gościnnego startu w wyścigu endurance w Oschersleben, ale 25-letni Alex Lowes z WSBK jest wszystkim na rękę. Po pierwsze to Brytyjczyk, po drugie zawodnik Yamahy, a po trzecie sportowiec sponsorowany przez Monstera.

Alex w lipcu wygrał razem z Polem Espargaro wyścig na MŚ endurance torze Suzuka, a niedawno testował M1-kę ekipy Tech 3 w Brnie w nagrodę za wygraną. Co prawda zaliczył wywrotkę, ale był tylko dwie sekundy wolniejszy niż Pol.

Jako były mistrz Biritsh Superbike, Alex doskonale zna Silverstone. Brat bliźniak znanego z Moto2 Sama liczy także, że za dwa lata trafi z World Superbike właśnie do Tech 3 w MotoGP, więc zrobi wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone, dwunasta runda MotoGP, już w najbliższy weekend. Bezpośrednie relacje na antenie Polsatu Sport News i na portalu polsatsport.pl.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły