MotoGP: Lowes za Smitha na Silverstone i Misano

- Mick

Alex Lowes zastąpi kontuzjowanego Bradleya Smitha podczas rund MotoGP na brytyjskim torze Silverstone i włoskim Misano.

zdjęcia: alexlowes22.com

Teoretycznie zespół Monster Yamaha Tech 3 nie musi od razu wystawiać zastępstwa za Brytyjczyka, który w miniony weekend nabawił się kontuzji nogi podczas gościnnego startu w wyścigu endurance w Oschersleben, ale 25-letni Alex Lowes z WSBK jest wszystkim na rękę. Po pierwsze to Brytyjczyk, po drugie zawodnik Yamahy, a po trzecie sportowiec sponsorowany przez Monstera.

alex-lowes-donington-2016-15

Alex w lipcu wygrał razem z Polem Espargaro wyścig na MŚ endurance torze Suzuka, a niedawno testował M1-kę ekipy Tech 3 w Brnie w nagrodę za wygraną. Co prawda zaliczył wywrotkę, ale był tylko dwie sekundy wolniejszy niż Pol.

Jako były mistrz Biritsh Superbike, Alex doskonale zna Silverstone. Brat bliźniak znanego z Moto2 Sama liczy także, że za dwa lata trafi z World Superbike właśnie do Tech 3 w MotoGP, więc zrobi wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone, dwunasta runda MotoGP, już w najbliższy weekend. Bezpośrednie relacje na antenie Polsatu Sport News i na portalu polsatsport.pl.

alex-lowes-misano-2016-32

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl