Behemoth Bike oraz The Recidivist na Moto Expo Polska!

- MotoRmania

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Moto Expo Polska 2016 i z przyjemnością informujemy o udziale firmy Game Over Cycles w tym wydarzeniu. Na wystawę przywieziemy nasze customowe motocykle: Behemoth Bike oraz The Recidivist.

informacja prasowa

Behemoth Bike to customowa maszyna inspirowana i powstała we współpracy z ikoną światowego metalu, zespołem Behemoth, a w szczególności liderem formacji, Adamem Nergalem Darskim. The Recidivist to pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Obydwa motocykle były nagradzane w międzynarodowych konkursach motocykli customowych. Skrótową prezentację obydwu maszyn wraz z wykazem przyznanych im nagród znajdziecie poniżej.

Moto Expo odbędzie się w dniach 19-21.02.2016 w EXPO XXI Warszawa. Zapraszamy wszystkich na nasze stoisko zlokalizowane w Hali numer 3, Strefa Custom. Na stanowisku GOC będzie można obejrzeć z bliska maszyny, dowiedzieć się więcej o projektach, porozmawiać z ich pomysłodawcami i twórcami.


The Recidivist

Pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Pięć miesięcy konstrukcji, 250 godzin samego tatuowania. Oparty na motocyklu Harley-Davidson Softail, ale z oryginalnej maszyny zostały tylko część ramy oraz silnik Twin Cam 96”, a wszystkie pozostałe elementy konstrukcji oraz zastosowane mechanizmy są autorskimi rozwiązaniami konstruktorów z Game Over Cycles.

Koncept motocykla nawiązuje do tradycji tatuowania się obecnej od lat w środowisku motocyklowym w USA. Motocykliści tatuowali się zarówno ze względów osobistych, aby wyrazić swój charakter oraz styl życia, a także społecznych. W niestabilnych latach powojennej Ameryki wielu motocyklistów nie rzadko prowadziło życie na krawędzi prawa, ale w owych trudnych czasach byli oni również bardzo aktywni w pomaganiu ludziom z ich lokalnej społeczności. The Recidivist jest więc artystyczną wizją nawiązującą do tych tradycji, która w swojej konstrukcji oraz zdobieniach przedstawia historię człowieka z mocnym charakterem.

Cheyenne Bike - The Recidivist (10)

Nagrody:

• Best paint/airbrush” na Custombike-Show – największych targach modyfikowanych motocykli na świecie (12.2014, Bad Salzuflen, Niemcy)

• 1. miejsce w kategorii „Best Painting” podczas Mistrzostw Motocykli Customowych (03.2015, Wrocław)

• Motocykl Roku 2015 – Nagroda magazynu Chopper (03.2015, Wrocław)

• Trzy nagrody na Custom Festival – Mistrzostwach Polski Motocykli Customowych (04.2015, Poznań)

– 1. miejsce w kategorii „Best Paint”
– 3. miejsce w kategorii „Free Style”
– Motocykl Imprezy – Nagroda Specjalna od firmy Custom Chrome Europe

• Dwie nagrody na European Bike Week 2015, największym zlocie motocyklowym w Europie (09.2015, Faaker-See, Austria):

– 1. miejsce w kategoii „Custom”
– Nagroda Publiczności – „People’s Choice Award”


Behemoth Bike

Customowy motocykl zainspirowany i zbudowany we współpracy z ikoną polskiego i światowego metalu – zespołem Behemoth, a w szczególności z liderem formacji Adamem „Nergalem” Darskim. Zbudowany w jedynie cztery miesiące motocykl ma ponad 2 metry długości i waży 300 kg. Czteromiesięczny okres produkcji jest o tyle wyjątkowy, że obejmował on wykonanie maszyny o tak dużych gabarytach, w której podstawowe elementy jak zbiornik paliwa, rama, błotniki, zawieszenie czy kierownica nie zostały wykonane przed podwykonawców, lecz własnoręcznie przez ekipę GOC.

Kolejnym wyjątkowym aspektem Behemoth Bike jest wkomponowanie ornamentyki zespołu Behemoth w konstrukcję maszyny, na co składają się:
– przednie zawieszenie zainspirowane kształtem maski koncertowej Nergala
– logo zespołu – Feniks, wykonany z blachy i wkomponowany w zbiornik paliwa
– zdobiący statyw mikrofon Nergala symbol heksagramu Thelemy umieszczony na obudowie silnika

Behemoth Bike 2

Nagrody:

• Dwie nagrody na European Bike Week 2013, największym zlocie motocyklowym w Europie (09.2013, Faaker-See, Austria)
– Drugie miejsce w kategorii „Radical”
– Nagroda Publiczności – „People’s Choice Award”

• 1. miejsce w RevTech Performance Contest, czyli konkursie na najlepszy motocykl customowy na podzespołach marki RevTech zorganizowanym na targach INTERMOT, jednej z największych imprez branży motocyklowej na świecie (10.2014, Kolonia, Niemcy)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl