Barton Falcon 50 – skuter z nowym silnikiem Euro 4
MotoRmania
28 czerwca 2018

Norma EURO4 wymusiła na producentach dostosowanie pojazdów do wyższych standardów. Doceniany przez wszystkich skuter Falcon przeszedł gruntowną przemianę dostając zupełnie nowe serce.

informacja prasowa

Czerosuwowy silnik chłodzony powietrzem zastąpił dotychczas stosowany dwusów. Idzie za tym szereg zmian. Pojazd został wyposażony w elektroniczny gaźnik zapewniając tym samym mniejsze spalanie. Nowy Falcon jeździ prawie na samym powietrzu spalając jedynie 2,1 l benzyny na 100 km. Tak dobry wynik został osiągnięty poprzez zastosowanie bezstopniowej skrzyni biegów CVT. Użytkownicy tego typu skrzyń biegów doceniają jej płynność przełożeń oraz kulturę pracy zwłaszcza na niskich obrotach.

Zastosowanie lżejszego tłoka w silniku sprawiło, że uzyskiwana moc jest większa w stosunku do poprzednika, a w cylindrze występują mniejsze opory. Zintegrowana głowica cylindrów w precyzyjnie dobranym rozmiarze zapewnia dłuższą żywotność przy bardzo wysokich temperaturach. Zastosowanie łożysk najwyższej jakości spowodowało, że jednostka napędowa stała się bardziej pancerna i wydajna. Całkiem nowa konstrukcja skrzyni korbowej jest znacznie mocniejsza, a nieco wyższa waga sprawia, że silnik brzmi naprawdę dobrze, a drgania są mniej odczuwalne. Nowa bezobsługowa konstrukcja wszczepiona do Falcona generuje 4 KM mocy przy 8000 obr./min. i zapewnia znacznie dłuższą żywotność w stosunku do poprzednika.

Sportowy i zadziorny wygląd w kompaktowym opakowaniu się nie zmienił. Falcon w mieście jest zwinny i zwrotny, sprawnie porusza się pomiędzy samochodami. Mimo zgrabnych wymiarów zapewnia sporo miejsca na nogi i posiada dużą dwuosobową kanapę zapewniającą komfort podczas podróży we dwoje. Praktyczny, zamykany na klucz schowek pod kierownicą pomieści dokumenty, telefon i kilka innych potrzebnych rzeczy, a pod sporych rozmiarów kanapą spokojnie znajdzie się miejsce na pomieszczenie kasku typu jet i torby. Solidny wspornik kufra pozwala na zamontowanie większego kufra nadając mu jeszcze bardziej użytkowego charakteru. 12 calowe aluminiowe koła i podwójny amortyzator z długimi lagami sprawnie niweluje wszystkie nierówności. Za sprawą dużej przedniej tarczy hamulcowej skuter niemalże zatrzymuje się w miejscu.

Ulepszony Falcon 50 to lekarstwo na miejskie korki, które bardzo sprawnie można zostawić za plecami. Dzięki nowej skrzyni biegów skuter przyspiesza naprawdę żwawo, zmiana przełożeń odbywa się w sposób płynny, a mniejsze spalanie pozwala jeszcze dłużej cieszyć się z jazdy pomiędzy tankowaniami. Falcon występuje również w mocniejszej wersji z silnikiem o pojemności 125 ccm. Będzie to świetna propozycja dla osób z prawem jazdy kategorii B, które szukają sprytnego sposobu na ominięcie zakorkowanych arterii.

Więcej informacji na barton-motors.pl.

BARTON FALCON 50

Cena: 5399 zł

Dane techniczne:

POJEMNOŚĆ 50 cm3
TAKTOWANIE I CYLINDRY 4T, jednocylindrowy
CHŁODZENIE chłodzony powietrzem
MOC MAKSYMALNA 4 KM / 8000 obr./min
ROZRUCH elektryczny, nożny
SKRZYNIA BIEGÓW automatyczna
DŁUGOŚĆ 1950 mm
WYSOKOŚĆ 1145 mm
SZEROKOŚĆ 695 mm
ROZSTAW OSI 1385 mm
WAGA 103 kg
DOPUSZCZALNA ŁADOWNOŚĆ 150 kg
FELGA PRZEDNIA Aluminiowe 12″
OPONA PRZEDNIA 120/70-12
HAMULEC PRZEDNI tarczowy hydrauliczny
FELGA TYLNA Aluminiowe 12″
OPONA TYLNIA 120/70-12
HAMULEC TYLNY bębnowy mechaniczny

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły