Akcja serwisowa wszystkich KTM Adventure 1190 i 1290 do 2016 roku
Piotr Jędrzejak
5 grudnia 2016

Może dojść do zwarcia pomiędzy wiązką elektryczną i modulatorem ABS, co może stopić przewody hamulcowe.

KTM ogłosił niedawno akcję serwisową na całym świecie, obejmującą wszystkie modele KTMów Adventure 1190 i 1290 do roku modelowego 2016 włącznie, czyli:
– KTM 1190 Adventure
– KTM 1190 Adventure R
– KTM 1290 Super Adventure

KTM zbadał, że w niektórych, rzadkich przypadkach może może dość do kontaktu wiązki przewodów elektrycznych z modulatorem ABS. Jeżeli warstwa izolacyjna przewodu zostanie przetarta, może dojść do powstania połączenia elektrycznego poprzez przewód hamulcowy, między modulatorem ABS a masą pojazdu. Przewód hamulcowy przewodzący prąd może ulec przegrzaniu i, w następstwie, stopieniu, co może prowadzić do awarii jednego obwodu układu hamulcowego.

Na rynku polskim kampanią serwisową objęte są łącznie 183 motocykle (lista numerów VIN w załączniku PDF, ze strony UOKiK).

KTM zadeklarował, że właściciele motocykli zostali poinformowani pisemnie i poproszeni o niezwłoczny kontakt z autoryzowanym sprzedawcą KTM w celu sprawdzenia ułożenia wiązki przewodów i skorygowania ich położenia za pomocą obejm kablowych.

Informacji związanych z kampanią serwisową udzielają autoryzowani dealerzy na terenie całego kraju, lista znajduje się na stronach internetowych www.ktm.com.

KTM 1190 Adventure
KTM 1290 Super Adventure
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły