Akcja serwisowa wszystkich KTM Adventure 1190 i 1290 do 2016 roku

- Piotr Jędrzejak

Może dojść do zwarcia pomiędzy wiązką elektryczną i modulatorem ABS, co może stopić przewody hamulcowe.

KTM ogłosił niedawno akcję serwisową na całym świecie, obejmującą wszystkie modele KTMów Adventure 1190 i 1290 do roku modelowego 2016 włącznie, czyli:
– KTM 1190 Adventure
– KTM 1190 Adventure R
– KTM 1290 Super Adventure

KTM zbadał, że w niektórych, rzadkich przypadkach może może dość do kontaktu wiązki przewodów elektrycznych z modulatorem ABS. Jeżeli warstwa izolacyjna przewodu zostanie przetarta, może dojść do powstania połączenia elektrycznego poprzez przewód hamulcowy, między modulatorem ABS a masą pojazdu. Przewód hamulcowy przewodzący prąd może ulec przegrzaniu i, w następstwie, stopieniu, co może prowadzić do awarii jednego obwodu układu hamulcowego.

Na rynku polskim kampanią serwisową objęte są łącznie 183 motocykle (lista numerów VIN w załączniku PDF, ze strony UOKiK).

KTM zadeklarował, że właściciele motocykli zostali poinformowani pisemnie i poproszeni o niezwłoczny kontakt z autoryzowanym sprzedawcą KTM w celu sprawdzenia ułożenia wiązki przewodów i skorygowania ich położenia za pomocą obejm kablowych.

Informacji związanych z kampanią serwisową udzielają autoryzowani dealerzy na terenie całego kraju, lista znajduje się na stronach internetowych www.ktm.com.

KTM 1190 Adventure

KTM 1190 Adventure

KTM 1290 Super Adventure

KTM 1290 Super Adventure

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl