5. edycja akcji MOTORóżowych już 14 października w Warszawie!

- MotoRmania

Przyświeca nam jeden ważny cel – profilaktyka w walce z rakiem piersi. 14 października motocyklistki w asyście motocyklistów wyruszą ulicami Warszawy, by zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych w zapobieganiu nowotworom piersi. Trasa będzie przebiegała obok siedzib stacji telewizyjnych. To ważne, by media podejmowały temat tak bardzo ważny dla zdrowia Polek. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest agencja Link PR.

informacja prasowa

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka jest zbyt późne wykrycie choroby. Postęp medycyny sprawia, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi)!

Motocyklowy przejazd ulicami Warszawy w różowych kamizelkach ma przypominać kobietom o konieczności badań. Profilaktyka to niezwykle ważny aspekt – już od dwudziestego roku życia każda z Pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa – mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator akcji.

Bezpieczeństwo nad przejazdem oraz miejscem akcji zapewni Komenda Stołeczna Policji, Wydział Ruchu Drogowego oraz Komenda Powiatowej Policji w Wołominie. W akcji uczestniczyć będą także ratownicy na motocyklach.

Motocykliści wyruszą z parkingu M1 Centrum Handlowego Marki. Rejestracja uczestników zgłoszonych wcześniej do akcji wraz z wydawaniem różowych kamizelek rozpocznie się o godz. 9:30 i potrwa do 10:00. Przed rozpoczęciem przejazdu, motocykliści otrzymają informacje od Policji dotyczące zasad bezpieczeństwa obowiązujących na trasie.

Około godziny 10:15 MOTORóżowi wyruszą w trasę ulicami Warszawy, która liczy około 50 kilometrów i przejadą trasą: Ostrobramska – Wiertnicza – J. Pawła Woronicza – Złota – E. Plater – Pl. Powstańców Warszawy – Centrum Handlowe M1 Marki.

Podczas wydarzenia od godz. ok. 12.00 na wydzielonym parkingu M1 Centrum Handlowe Marki odbędzie się spotkanie ze specjalistami z zakresu onkologii z przychodni i szpitala onkologicznego dla kobiet ATTIS, zaś ratownicy motocyklowi będą uczyć udzielania pierwszej pomocy.

Na uczestników przejazdu czekają konkursy i niespodzianki, m.in. pokazy makijażu, szkoła motocyklowa Kulikowisko.pl, która przeprowadzi konkurs wiedzy o motocyklach z voucherami na bezpłatny udział w doskonaleniu techniki jazdy na torze, prezentacja motocykli marki Honda, bony zakupowe w Honda Plaza oraz nagroda (MC DEMO – CBR650) na weekend – ufundowana przez Honda Plaza, a także pakiety kosmetyków firmy Ziaja dla uczestników konkursu

Partnerem akcji MOTORóżowych są: Sklep MOTO Cyklistki, Honda Plaza, M1 Centrum Handlowe Marki oraz Motocyklistki wawa

Zapraszamy!

plakat

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl