253 fotoradary CANARD działają, mają już legalizację

- Piotr Jędrzejak

W Polsce pracuje 400 fotoradarów stacjonarnych. 253 z nich, zarządzanych przez CANARD, ma odnowioną legalizację i na pewno działają!

Pod koniec roku 2018 Główny Inspektorat Transportu Drogowego usuwał z dróg swoje fotoradary zarządzane przez CANARD. Urządzeniom zakończył się okres, na które zostały zalegalizowane.

Teraz jednak radary są na swoim miejscu oraz są sprawne.

Jak Biuro Informacji i Promocji Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformowało redakcję brd24.pl: „Nie występuje obecnie taka sytuacja, w której jakiekolwiek urządzenie rejestrujące byłoby wyłączone w związku z brakiem ważnego świadectwa legalizacji ponownej. Wszystkie urządzenia rejestrujące zarządzane przez CANARD GITD posiadają takie świadectwo.”

Fotoradary zarządzane przez Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, o których mowa, to aż 253 urządzenia stojące w całej Polsce. Aby mogły być używane, musiały przejść przegląd wraz z ponowną legalizacją. Pod koniec roku fotoradary były usuwane, ponieważ CANARD nie miał podpisanej umowy na serwis fotoradarów.

253 fotoradary stacjonarne CANARD są już sprawne. W ramach automatycznego nadzoru ruchu drogowego, nad kierowcami czuwa łącznie 400 stacjonarnych fotoradarów, 29 mobilnych urządzeń rejestracyjnych, 29 systemów odcinkowego pomiaru prędkości oraz 20 kamer na skrzyżowaniach rejestrujących wjazd na czerwonym świetle. Zobacz mapę urządzeń CANARD w Polsce.

P.S.: Dziś Prima Aprilis, ale ta informacja jest prawdziwa.

fotoradar policjant inspekcja ruchu drogowego - fot CANARD

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl