253 fotoradary CANARD działają, mają już legalizację
Piotr Jędrzejak
1 kwietnia 2019

W Polsce pracuje 400 fotoradarów stacjonarnych. 253 z nich, zarządzanych przez CANARD, ma odnowioną legalizację i na pewno działają!

Pod koniec roku 2018 Główny Inspektorat Transportu Drogowego usuwał z dróg swoje fotoradary zarządzane przez CANARD. Urządzeniom zakończył się okres, na które zostały zalegalizowane.

Teraz jednak radary są na swoim miejscu oraz są sprawne.

Jak Biuro Informacji i Promocji Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformowało redakcję brd24.pl: „Nie występuje obecnie taka sytuacja, w której jakiekolwiek urządzenie rejestrujące byłoby wyłączone w związku z brakiem ważnego świadectwa legalizacji ponownej. Wszystkie urządzenia rejestrujące zarządzane przez CANARD GITD posiadają takie świadectwo.”

Fotoradary zarządzane przez Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, o których mowa, to aż 253 urządzenia stojące w całej Polsce. Aby mogły być używane, musiały przejść przegląd wraz z ponowną legalizacją. Pod koniec roku fotoradary były usuwane, ponieważ CANARD nie miał podpisanej umowy na serwis fotoradarów.

253 fotoradary stacjonarne CANARD są już sprawne. W ramach automatycznego nadzoru ruchu drogowego, nad kierowcami czuwa łącznie 400 stacjonarnych fotoradarów, 29 mobilnych urządzeń rejestracyjnych, 29 systemów odcinkowego pomiaru prędkości oraz 20 kamer na skrzyżowaniach rejestrujących wjazd na czerwonym świetle. Zobacz mapę urządzeń CANARD w Polsce.

P.S.: Dziś Prima Aprilis, ale ta informacja jest prawdziwa.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły