Już w tym roku: 600 KM od KTM’a!!!

- MotoRmania

Dekadę temu KTM wyprodukował swój pierwszy samochód X-BOW, który miał premierę na targach Auto Show w Genewie w 2008. Do tej pory sprzedano ponad 1.300 aut KTM.

W tym roku KTM postanowił wprowadzić na rynek nowy model GTX zaprojektowany do wyścigów w klasie GT2.

Austriacka firma nie przedstawiła jeszcze oficjalnych specyfikacji ale już wiadomo, że GTX GT2 będzie dysponował mocą ponad 600 KM (homologowany GTX około 500 KM), będzie ważył około 1.000 kg a pod maską zostanie schowany  5 cylindrowy silnik TFSI o pojemności 2,5 l z Audi.

KTM planuje produkcję pierwszych 20 sztuk jeszcze w tym roku.Ceny nie zostały zakomunikowane ale nieoficjalnie mówi się o kwocie ponad 200.00 Euro.

Używane X-Bow w poprzednich wersjach można kupić z niecałe 100.000 Euro:)

 

KTM-X-Bow-GTX- KTM-X-Bow-GTX

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl