Już 4,50zł, a na niektórych stacjach jeszcze mniej! Spodziewany dalszy spadek.

- MotoRmania

Ceny paliw mogą się obniżyć o 10 gr do końca tygodnia, a do końca marca nawet o 30 gr.

Na rynku ropy naftowej notowane są spadki, które w tym tygodniu wynosiły nawet 30 %. Sytuacja powoli się normuje ale ceny nadal są bardzo niskie w porównaniu z tymi z piątkowego zamknięcia.

Wg ekspertów tak drastyczne obniżki nie będą widoczne na rynku detalicznym, ponieważ refinerie dysponują zapasami ropy po wyższych cenach, niemniej jednak będą miały miejsce.

Szacuje się, że spadki cen mogą być odwleczone w czasie o kilka dni i wyniosą średnio 15-20 gr. za litr a na bardziej konkurencyjnych stacjach nawet 30gr.

Aktualna średnia cena za litr benzyny Pb95 w Polsce  wynosi 4,83 zł.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl