Harley z jednocylindrowym silnikiem 500 ccm?
Piotr Jędrzejak
22 czerwca 2012

Plotka o wskrzeszeniu (przynajmniej częściowym) projektu Buell Blast znowu wychodzi na światło dzienne.

Przypomnijmy. Pewien czas temu koncern z Milwaukee kupił calutkiego Buella, odczekał chwilę, po czym zakończył żywot marki. Jej twórca, Erik Buell jednak podniósł się jak feniks z popiołów i na mniejszą skalę, ale wciąż produkuje motocykle sportowe. Wracając do sedna – dwa lata temu, niedługo po deaktywacji „Bułki” pojawiła się plotka, jakoby Harley kierował swoje kroki w kierunku młodszej klienteli. Do tych celów miał zamiar wykorzystać ekonomiczny, 34-konny silnik 500 ccm, który kiedyś użyty został w (niezbyt udanym i niepopularnym) modelu Blast stworzonym przez Buella, notabene pod presją HD.

Tak było dwa lata temu, a dziś jednak scenariusz plotki trochę się zmienia. HD ma swoją fabrykę w Indiach i nie jest tajemnicą, że spory wysiłek skupia właśnie na tamtym (niezwykle chłonnym) rynku. Azja to przecież region, gdzie królują małe pojemności, więc wygląda na to, że Harley-Davidson o pojemności 500 ccm pasowałby tam jak ulał.

Tak naprawdę nie wiadomo jeszcze, czy rzeczywiście przewidziany jest dla Hindusów i czy przyjmie kształt zwykłego motocykla, czy choppera. W sumie, to nie wiadomo nawet, czy powstanie… Chcielibyście zobaczyć mini-HD?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły