Harley dopracował swój skuter! Znamy więcej szczegółów.

- MotoRmania

Skuter, a w zasadzie „E scooter” to nowy produkt H-D, który zobaczymy w sprzedaży już w 2021 roku.

 

Harley-Davidsn-electric-scooter-header

 

Kiedy pokazano go na początku roku ewidentnie był tylko maszyną koncepcyjną i wyglądał tak :

 

Widocznie zainteresowanie było na tyle duże, że projekt dostał zielone światło.

Dokumenty projektowe zgłoszone do urzędu certyfikacyjnego EU pokazują wiele interesujących funkcji, w tym mocniejszy, odwrócony widelec , uchwyt tablicy rejestracyjnej i więcej szczegółów na temat silnika i obudowy akumulatora.

011020-harley-davidson-electric-scooter-concept-03-e1578814734950

Silnik i akumulator wydają się być niestandardowymi projektami opracowanymi wewnętrznie przez Harley-Davidson, prawdopodobnie w wyniku inwestycji firmy w centrum badań i rozwoju pojazdów elektrycznych w Dolinie Krzemowej. Wygląda na to, że silnik dzieli metalową obudowę z akumulatorem, być może wykonaną z odlewanego aluminium. Bateria ma uchwyt na górze i jest pokazana jako wyjmowana – ważna cecha dla mieszkańców miast bez dostępu do garażu, którzy muszą naładować baterię w mieszkaniu.

011020-harley-davidson-electric-scooter-motor-2-top
Po raz pierwszy przyglądamy się również nowej konstrukcji deski podłogowej, która z pewnością jest krokiem do przodu w porównaniu z przyciętymi longboardami zastosowanymi w prototypie.

011020-harley-davidson-electric-scooter-concept-05

Harley-Davidson korzysta z systemów napędu pasowego firmy Gates (w tym z elektrycznym motocyklem LiveWire), więc konfiguracja Gates Carbon Drive w skuterze elektrycznym H-D jest raczej pewna.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl