McGuiness w Kawasaki! 48 lat i się rozkręca!

- MotoRmania

John McGuinness w kwietniu skończy 48 lat –  na TT i w North West 200 będzie reprezentować Quattro Plant Bournemouth Kawasaki.

McGuinness-Kawasaki

23-krotny zwycięzca wyścigu TT będzie jeździł na ZX-10RR w klasach Superbike i Superstock. To nie pierwszy kontakt Johna z „zielonymi” motocyklami. W 2004 roku zdobył drugie miejsce w Grand Prix Ulster dla Hawk Racing Kawasaki .
„Z przyjemnością ogłaszam moje plany na międzynarodowy sezon wyścigów drogowych 2020 i bardzo się cieszę, że jadę dla Quattro Bournemouth Kawasaki,” powiedział McGuinness. „Ich wyniki osiągnięte z Jamesem Hillierem, zarówno pod względem sportowym, jak i niezawodności mówią same za siebie.  Zespół działa w rodzinnej atmosferze, a to mi się bardzo podoba.”

Oprócz 23. zwycięstw McGuinness ma także niezrównany rekord 47 podiów na TT. Zdobył 6 zwycięstw i 21 podiów w North West 200.

„Pete (red.:  właściciel zespołu) przyjechał aż z Bournemouth do Morecambe, aby się ze mną spotkać i przedstawić ofertę. Podpisanie umowy nie zajęło mi długo – to była łatwa decyzja” – dodał McGuinness. „Wszystko miało sens i opracowaliśmy dobry plan, który zapewni nam najlepszą możliwą pozycję na TT i North West 200. Po moich występach w Makau naprawdę odzyskałem swoje mojo, a moja kontuzjowana noga teraz wróciła do pełnej sprawności. Czuję, że jeżdżę tak dobrze, jak zawsze. Dołączenie do zespołu Kawasaki i Pete’a, oraz jazda na Ninja ZX-10RR to dla mnie nowy ekscytujący rozdział.”

Trzymamy kciuki!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl