McGuiness w Kawasaki! 48 lat i się rozkręca!
MotoRmania
15 stycznia 2020

John McGuinness w kwietniu skończy 48 lat –  na TT i w North West 200 będzie reprezentować Quattro Plant Bournemouth Kawasaki.

23-krotny zwycięzca wyścigu TT będzie jeździł na ZX-10RR w klasach Superbike i Superstock. To nie pierwszy kontakt Johna z „zielonymi” motocyklami. W 2004 roku zdobył drugie miejsce w Grand Prix Ulster dla Hawk Racing Kawasaki .
„Z przyjemnością ogłaszam moje plany na międzynarodowy sezon wyścigów drogowych 2020 i bardzo się cieszę, że jadę dla Quattro Bournemouth Kawasaki,” powiedział McGuinness. „Ich wyniki osiągnięte z Jamesem Hillierem, zarówno pod względem sportowym, jak i niezawodności mówią same za siebie.  Zespół działa w rodzinnej atmosferze, a to mi się bardzo podoba.”

Oprócz 23. zwycięstw McGuinness ma także niezrównany rekord 47 podiów na TT. Zdobył 6 zwycięstw i 21 podiów w North West 200.

„Pete (red.:  właściciel zespołu) przyjechał aż z Bournemouth do Morecambe, aby się ze mną spotkać i przedstawić ofertę. Podpisanie umowy nie zajęło mi długo – to była łatwa decyzja” – dodał McGuinness. „Wszystko miało sens i opracowaliśmy dobry plan, który zapewni nam najlepszą możliwą pozycję na TT i North West 200. Po moich występach w Makau naprawdę odzyskałem swoje mojo, a moja kontuzjowana noga teraz wróciła do pełnej sprawności. Czuję, że jeżdżę tak dobrze, jak zawsze. Dołączenie do zespołu Kawasaki i Pete’a, oraz jazda na Ninja ZX-10RR to dla mnie nowy ekscytujący rozdział.”

Trzymamy kciuki!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły