BMW R18 – co wiemy po premierze?
MotoRmania
4 kwietnia 2020

Oficjalną premierą BMW R18 był film opublikowany wczoraj tj. 03.04. 2020.

 

Znacie ten dowcip? Dwóch eleganckim Brytyjskich starszych panów pije piwo przy barze, nagle wchodzi do pubu koń, idzie po ścianie, po suficie, schodzi do baru, wypija setę i wychodzi. Panowie piją dalej, a jeden pyta : Ty to widziałeś? Tak – odpowiada drugi – Nie zapłacił!. Ten żart przypomniał nam się kiedy po filmie reklamowym, który jest robiony w całości w RPA, jedna z osób w redakcji zapytała.. Widzieliście? Tak, dlaczego na filmie BMW w Afryce w ogóle nie ma czarnoskórych ludzi?? (ok – poza jedną w tle na lotnisku).

 

Ale żarty na bok – kiedy cena motocykla zaczyna się od 100 tys zł. ( minus 100zł, w rzeczywistości 99990zł), to żartować nie wypada. Pierwsze pytanie motocyklisty to pojemność i moc. Otóż jednostka ma 1802 cm3 pojemności i generuje 91 KM mocy przy 4750 obr/min. Bez szału, ale w rzeczywistości to wystarczy tym bardziej, że moment obrotowy to, aż 150 Nm dostępne  w całym przedziale 2-4 tysiące obr/min, a potem 158 Nm przy 3 tysiącach.  Niemcom można ufać – podawane dane na papierze zazwyczaj dokładnie sprawdzają się później z wynikami na hamowni.  Waga spora : 350kg, ale zapewne środek ciężkości będzie tak nisko umieszczony, że tego nie odczujemy. Poza tym nowoczesny standard: oświetlenie LED, ABS, trzy tryby jazdy, ASC, MSR (system kontroli momentu hamującego silnika).

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły