Dlaczego zawodnicy zrzucają nogę na hamowaniu? Wyjaśnione!

- MotoRmania

Jak tu nie kochać Sylvaina Guintoli? Mistrz Świata Superbike, zawodnik MotoGP i kierowca rozwojowy Suzuki statecznie wyjaśnia co daje zrzucanie nogi z podnóżka.

Zachęcamy do wysłuchania z uwagą tego co opowiada Sylvain – tłumaczy ile różnych aspektów ma wystawianie wewnętrznej nogi na hamowaniu.  Jedna uwaga – takie zachowanie dotyczy naprawdę ekstremalnego hamowania i nie koniecznie przyda wam się podczas jazdy do sklepu po bułki :). Dla osób, ze słabszą znajomością angielskiego po krótce wyjaśniamy: zrzucenie wewnętrznej nogi pozwala zawodnikowi obniżyć środek ciężkości na hamowaniu, w początkowej fazie hamowania z ogromnych prędkości pozwala również wystawić ją nieco w tył i tym samym przenieść więcej ciężaru na tył motocykla (maszyna jest bardziej stabilna), pozwala również wykorzystać wewnętrzną część uda nogi zewnętrznej do skutecznego zaparcia się o zbiornik paliwa i odciążyć ręce na hamowaniu. Dochodzą też dodatkowe aspekty aerodynamiczne.. Posłuchajcie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl