Dlaczego zawodnicy zrzucają nogę na hamowaniu? Wyjaśnione!
MotoRmania
4 kwietnia 2020

Jak tu nie kochać Sylvaina Guintoli? Mistrz Świata Superbike, zawodnik MotoGP i kierowca rozwojowy Suzuki statecznie wyjaśnia co daje zrzucanie nogi z podnóżka.

Zachęcamy do wysłuchania z uwagą tego co opowiada Sylvain – tłumaczy ile różnych aspektów ma wystawianie wewnętrznej nogi na hamowaniu.  Jedna uwaga – takie zachowanie dotyczy naprawdę ekstremalnego hamowania i nie koniecznie przyda wam się podczas jazdy do sklepu po bułki :). Dla osób, ze słabszą znajomością angielskiego po krótce wyjaśniamy: zrzucenie wewnętrznej nogi pozwala zawodnikowi obniżyć środek ciężkości na hamowaniu, w początkowej fazie hamowania z ogromnych prędkości pozwala również wystawić ją nieco w tył i tym samym przenieść więcej ciężaru na tył motocykla (maszyna jest bardziej stabilna), pozwala również wykorzystać wewnętrzną część uda nogi zewnętrznej do skutecznego zaparcia się o zbiornik paliwa i odciążyć ręce na hamowaniu. Dochodzą też dodatkowe aspekty aerodynamiczne.. Posłuchajcie.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się: