Blue box wchodzi na polskie ulice. Co to jest i po co?

- MotoRmania

W lipcu br. Urząd Miasta Szczecin Wydział Gospodarki Komunalnej opublikował raport – YELLOW BOX SZCZECIN.Dziś ratusz informuje, iż na ulicach miasta pojawią się tzw. blue boxy.

Decyzja. Szczeciński ratusz ogłosił, iż wraca do tzw. yellow boxów. Właściwie będą to blue boxy, w miejsce żółtych jak na zdjęciu, będą niebieskie. Chodzi o wyznaczone na środku skrzyżowania pola, pomalowane na niebiesko tworzące kratę. Na tak wyznaczony obszar kierowcy nie mają prawa wjeżdżać. Rozwiązanie ma przypominać kierowcom o braku możliwości postoju w obrębie skrzyżowanania, jeśli nie ma się możliwości jego opuszczania, czyli zjazdu ze skrzyżowania. Uzasadnienie – dobry odbiór i pozytywne efekty testowania tzw. yellow boxów na ulicach miasta.

Urząd Miasta Szczecin uzasadnia. Marcin Charęza, kierownik Referatu ds. Organizacji Ruchu w Urzędzie Miasta Szczecina informował: – Zastosowanie tego rozwiązania okazało się dużym sukcesem, otrzymywaliśmy od kierowców wiele pozytywnych komentarzy, a także próśb i wniosków o kolejne yellow boxy w różnych miejscach. I właśnie tak ma się zdarzyć w obrębie kilku ulic, nie są wykluczone dalsze inwestycje. – Zmiana koloru związana jest z sygnałami jakie docierały z Ministerstwa Infrastruktury do mediów, rezerwującymi kolor żółty wyłącznie dla oznakowania czasowej organizacji ruchu – informowała Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. W Szczecinie zastosowany zostanie kolor niebieskie, przecież stosowany np. dla oznaczenia tzw. kopert.

UWAGA Reklama ? Odbierz PAKIET „1500zł Plus” dla motocyklistów na Dainese, treningi, zakupy motocyklowe rejestrując dostęp do naszych materiałów Premium z zakresu szkoleń, testów i porad. Tutaj dowiesz się wszystkiego.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl