Blue box wchodzi na polskie ulice. Co to jest i po co?
MotoRmania
27 sierpnia 2020

W lipcu br. Urząd Miasta Szczecin Wydział Gospodarki Komunalnej opublikował raport – YELLOW BOX SZCZECIN.Dziś ratusz informuje, iż na ulicach miasta pojawią się tzw. blue boxy.

Decyzja. Szczeciński ratusz ogłosił, iż wraca do tzw. yellow boxów. Właściwie będą to blue boxy, w miejsce żółtych jak na zdjęciu, będą niebieskie. Chodzi o wyznaczone na środku skrzyżowania pola, pomalowane na niebiesko tworzące kratę. Na tak wyznaczony obszar kierowcy nie mają prawa wjeżdżać. Rozwiązanie ma przypominać kierowcom o braku możliwości postoju w obrębie skrzyżowanania, jeśli nie ma się możliwości jego opuszczania, czyli zjazdu ze skrzyżowania. Uzasadnienie – dobry odbiór i pozytywne efekty testowania tzw. yellow boxów na ulicach miasta.

Urząd Miasta Szczecin uzasadnia. Marcin Charęza, kierownik Referatu ds. Organizacji Ruchu w Urzędzie Miasta Szczecina informował: – Zastosowanie tego rozwiązania okazało się dużym sukcesem, otrzymywaliśmy od kierowców wiele pozytywnych komentarzy, a także próśb i wniosków o kolejne yellow boxy w różnych miejscach. I właśnie tak ma się zdarzyć w obrębie kilku ulic, nie są wykluczone dalsze inwestycje. – Zmiana koloru związana jest z sygnałami jakie docierały z Ministerstwa Infrastruktury do mediów, rezerwującymi kolor żółty wyłącznie dla oznakowania czasowej organizacji ruchu – informowała Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. W Szczecinie zastosowany zostanie kolor niebieskie, przecież stosowany np. dla oznaczenia tzw. kopert.

UWAGA Reklama 🙂 Odbierz PAKIET „1500zł Plus” dla motocyklistów na Dainese, treningi, zakupy motocyklowe rejestrując dostęp do naszych materiałów Premium z zakresu szkoleń, testów i porad. Tutaj dowiesz się wszystkiego.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły