Benelli dystansuje Ducati! Rekordowa sprzedaż w 2019.

- MotoRmania

Korzenie Benelli sięgają 1911 roku, ale pozycja firmy nigdy nie była tak mocna jak po przejęciu przez chińską grupę motoryzacyjną Qianjiang.

Firma zachowała swoją włoską bazę, ale chińskie inwestycje zrobiły swoje i rok 2019 był sprzedażowo najlepszym w dotychczasowej historii.  W 2018 Benelli sprzedało 59750 motocykli, po raz pierwszy przekraczając granicę 50 000 sztuk. Ale w 2019 odnotowali kolejne przyrosty odnotowując wynik 63 000 sprzedanych pojazdów. To ustawia ich na pozycji dystansującej Ducati, i atakującej Triumpha pod względem wyników globalnych. Benelli, który ma sieci dilerskie na 72 rynkach największe wzrosty zanotował w UE. Tutaj wzrost sprzedaży w 2019 wyniósł, aż 27%.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl