Debiut na „dużym” torze w wieku 9 lat? Tak, to możliwe!

- MotoRmania

Nasi młodzi podopieczni z ekipy MotoRmania KidzGP od roku ścigają się na pit bike’ach w Pucharze Polski Pit Bike SM i regularnie odwiedzają nas podczas treningów w naszym hiszpańskim ośrodku MotoAngeles. Razem z początkiem roku nadszedł jednak czas debiutu na „dużym” torze i przesiadkę na większe motocykle. 

Maks Palmowski, Dawid Nowak, Igor Teske i Jeremiasz Wojciechowski mają od dziewięciu do dwunastu lat, wszyscy mniej więcej od roku startują w wyścigach pit bike’ów, ale debiutancki sezon MotoRmania Kidz GP Teamu kończyli wiedząc, że w tym roku czeka ich nowe wyzwanie.

Cała czwórka przesiada się na motocykle klasy Moto5 (czterosuwowe, dwucylindrowe 250-tki o mocy 22 KM i wadze 91 kg), które po raz pierwszy miała okazję testować podczas swojego grudniowego pobytu w MotoAngeles. Wtedy jednak młodzi zawodnicy jeździli głównie po „małym” torze Fortuna.

Gdy już odrobili pracę domową i opanowali podstawy, kilka dni temu ruszyli na „duży” tor w Almerii, gdzie na co dzień testuje m.in. mistrz świata Moto2 i etatowy zawodnik MotoGP, Hiszpan Tito Rabat.

Można? Można! Maks, Dawid, Igor i Jeremiasz poradzili sobie śpiewająco, a pod koniec dnia ich rodzice musieli niemal siłą ściągać ich z motocykli. Jak czuli się debiutując na dużym torze wśród zawodników na motocyklach o dużych pojemnościach? Co było najtrudniejsze po przesiadce na nowe maszyny i pod jakim względem najbardziej zaprocentowało doświadczenie wyniesione z wyścigów pit bike’ów?

Posłuchajcie sami! My tymczasem jesteśmy dumni, że możemy  dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju polskich wyścigów i pomóc naszym doświadczeniem najmłodszemu pokoleniu przyszłych mistrzów. Do zobaczenia w MotoAngeles!

Postępy ekipy, w której poza wspomnianą czwórką jeździ także Zuzia Lewandowska, możecie śledzić na teamowym fan page’u na Facebooku oraz Instagramie.

???? To dla nas wielka chwila!

Mają od dziewięciu do dwunastu lat. Od roku ścigają się w ???????? na pit bike’ach.

✊ Dzisiaj nasi zawodnicy, Palma 98, David Novak, Jogi #993 i Jeremi 552 na swoich motocyklach Moto5 zadebiutowali w ???????? na Circuito de Almeria, „prawdziwym”, dużym torze wyścigowym, na którym na co dzień trenuje m.in. mistrz świata Moto2 i zawodnik MotoGP, Tito Rabat.

???? Jak wrażenia? Posłuchajcie sami!

Na tym jednak nie kończy się obóz treningowy MotoRmania. Więcej wkrótce!

Opublikowany przez MotoRmania KidzGp Team Niedziela, 5 stycznia 2020

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl