140 000zł w mandatach! Właśnie padł niechlubny motocyklowy rekord świata !
MotoRmania
8 stycznia 2020

Policja w Brisbane aresztowała motocyklistę nagranego podczas łamania przepisów 62 razy w ciągu 3 miesięcy.

Australijska policja twierdzi, że kierowca wykręcił 178 km/h na  ulicy Gympie Road w Bald Hills,  i 155 km/h w tunelu łączącym lotnisko w Wooloowin. Motocyklista nabił sobie łącznie 392 punkty karne i 54 000 australijskich dolarów w mandatach, co przeliczając na złotówki wynosi 140 400zł.  „To był przepis na katastrofę i było czystym szczęściem, że nie zabił siebie ani żadnej osoby na drodze” – powiedziała Deb McDougall z departamentu policji zajmującego się dochodzeniami dotyczącymi wykroczeń drogowych.  22-latek został aresztowany, gdy oficer dyżurny zauważył motocykl na parkingu hotelowym.  Jego uwagę zwróciła przypuszczalnie skradziona tablica rejestracyjna „RUNIT”.

Okazało się, że miał plecak, który rzekomo zawierał metyloamfetaminę i wagi dilerskie, a także 13 praw jazdy Queensland i Nowej Południowej Walii, cztery paszporty australijskie i jeden paszport brytyjski oraz 13 kart Medicare. Mężczyzna został poddany Roadside Drug Test, który dał pozytywny wynik.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły